Чому гріється та шумить MacBook. Як виправити

Чому гріється та шумить MacBook. Як виправити

Шум та пов'язаний з ним перегрів – це одна з основних проблем власників ноутбуків. Не стали винятком і комп'ютери компанії Apple, які з часом користування теж схильні до таких процесів, як знос або погіршення роботи окремих їх компонентів.

Чому з шумом та перегрівом MacBook потрібно боротися

Шум та перегрів MacBook – це не просто незначна незручність, яку легко можна ігнорувати. Якщо вчасно не виправити ситуацію, то у довгостроковій перспективі:

  • як весь лептоп, і окремі його компоненти істотно втратить у терміні служби;
  • підвищаться шанси на непередбачені та абсолютно випадкові поломки будь-яких частин ноутбука;
  • можуть виникнути несподівані проблеми - аж до займання пристрою через перегрівання акумуляторної батареї.

І це не кажучи вже про те, що шум і перегрів - це причина зависань, глюків та іншого, адже ноутбук усіма силами намагатиметься знизити навантаження, щоб температура хоча б трохи впала. Що й спричинить зниження продуктивності.

Висока температура ноутбука та його шум – це ознака того, що потрібно вирішувати проблему. В іншому випадку, дуже ймовірна поломка з наступною заміною деталей, яка сильно вдарить по кишені. А нерідко необхідний після таких ситуацій ремонт стає недоцільним через надмірну дорожнечу.

Часті прості причини шуму та перегріву MacBook: проблеми, які вирішуються самостійно

Нерідко шум і перегрів – це проблема техніки, яка виникла на тлі програмних несправностей усередині операційної системи MacOS або через неправильне використання пристрою:

  1. Використання неоптимізованих або погано оптимізованих додатків - початок перегріву і підвищеного шуму кулерів легко зафіксувати, не запускаючи нічого, крім однієї програми за раз. Коли винуватця в лиці програми чи гри виявлено, спробуйте її переустановку. Якщо вона не допомогла, видаліть програму і слідкуйте за майбутніми оновленнями. Можливо, оптимізацію «завезуть» у майбутньому.

  2. Експлуатація ноутбука на неправильних поверхнях, які шкодять вентиляції - не можна тримати пристрій з кулерами на м'яких поверхнях (ковдра, диван, тощо). Це зашкодить забору холодного повітря і, поза залежністю від інтенсивності експлуатації, спричинить те, що ноутбук почне швидко нагріватися. Рівна тверда поверхня це правило і ідеал. Тому розмістіть ноутбук на ній та спостерігайте результат.

  3. Неправильне розташування ноутбука - часто лептоп використовується в ролі системного блоку, до якого підключений великий монітор і зовнішні мишка/клавіатура. Тоді господар може покласти ноутбук десь під стіл, у нішу, яка погано вентилюється та сильно забивається пилом. Це може і обов'язково призведе до перегріву, якщо довго не звертати увагу на пристрій. Особливо — у літню пору року.

Якщо всі варіанти не вирішили проблему, але підозра падає саме на програмне джерело її виникнення, то швидкісне та легке рішення – скидання MacOS до заводських налаштувань:

  • зберігаємо всі важливі дані ноутбука у хмарі iCloud або на зовнішніх носіях;
  • вимикаємо пристрій;
  • затискаємо command+R до появи логотипу компанії Apple із індикатором завантаження;
  • обираємо користувача та вводимо пароль;
  • у меню вибираємо "Переустановити MacOS";
  • далі діємо відповідно до інструкцій на екрані.

Після виконання цієї процедури ваш ноутбук повернеться до заводських установок з урахуванням тієї версії операційної системи, яка була встановлена ​​спочатку. Рекомендуємо не поспішати і не встановлювати всі програми, які у вас були встановлені до виявлення проблеми. Інсталюючи потрібні програми, слідкуйте за тим, чи не повернулася стара проблема після встановлення чергової програми, гри, браузера тощо.

Основні причини шуму та перегріву MacBook: несправності, які вимагають роботи фахівця

Не завжди шум і перегрів ноутбука - це причина для занепокоєння. Варто розуміти, що пристрій не буде спокійно працювати при використанні браузера і, наприклад, комп'ютерних ігор або монтажних програм. Ігрова та програмна активність обов'язково пов'язана з високим шумом системи охолодження та загальним зростанням температур. Якщо ж ви помітили, що нагрівання та підвищення шумності відбувається без суттєвих навантажень, варто потурбуватися.

Можливо, ваш MacBook працює не так, як повинен, через одну з таких причин:

  1. Усередину ноутбука потрапила підвищена кількість пилу та сміття, що засмічено кулери, які потоками повітря охолоджують материнську плату та інші елементи пристрою.
    Чому гріється та шумить MacBook фото 2
  2. Термопаста на процесорі та відеокарті ноутбука вичерпала свій ресурс, висохла і вже не запобігає підвищеній температурі компонентів, про які мала піклуватися.
    Чому гріється та шумить MacBook фото 5
  3. Можлива несправність самих кулерів-вентиляторів, які можуть зіткнутися з фізичним зносом або пошкодження внаслідок падінь та іншого — через що їхня робота стає більш шумною та неприємною. А іноді призводить до того, що охолодження повітряними потоками замало.
    Чому гріється та шумить MacBook фото-3
  4. Відбулася поломка металевого радіатора, який виконує роль одного з основних інструментів для відведення зайвого тепла з корпусу ноутбука.
    Чому гріється та шумить MacBook фото-1
  5. Поломка стосується ланцюга живлення - вона призводить до виходу з ладу зарядного контролера, що підвищує температуру батареї. У результаті збільшиться температура ноутбука, а шум кулерів підвищиться через те, що ті боротимуться з різким стрибком нагріву всіма можливими потужностями.
    Чому гріється та шумить MacBook фото-4

У будь-якому разі поява кожної з ознак перегріву та аномального шуму — це привід звернутися до досвідчених фахівців якогось авторитетного сервісного центру. Як мінімум, діагностика покаже, у чому проблема. А далі ви самі вирішите, виправляти її чи поки що дії недоцільні з погляду необхідних вкладень.

Загальні висновки щодо проблеми з нагріванням та шумом MacBook

Чому ми не рекомендуємо самостійний ремонт з метою усунення проблеми? Ноутбук від компанії Apple це дорога річ. Його компоненти можуть бути дуже дорогими як через новизну, так і через дефіцитність старих складових частин. Самостійно розкривати ноутбук, чистити його, наносити термопасту, замінювати кулер, ремонтувати ланцюг живлення — це занадто небезпечно. Навіть досвідчені ремонтники можуть помилятися, не кажучи вже про звичайних користувачів.

Обслуговування комп'ютерів у Києві краще довіряти професіоналам із гарантією на їхні послуги. А скупий, як то кажуть, платить двічі. Найчастіше економлять малодосвідчені «ремонтники-господарі» техніки, які пізніше все-одно приходять за допомогою в СЦ. Тільки після їх спроб ремонт потрібний вже не лише початковим проблемним компонентам, а й чомусь ще, що «успішно» зіпсовано внаслідок спроби заощадити та зробити все самотужки.

Кнопка звʼязку