Іноді користувачам ОС Windows 11 потрібно розділити диск на кілька окремих розділів. Ще частіше — змінити розміри цих розділів чи змінити букву якогось із дисків. Використовувати для цього якісь сторонні програми хоче не кожен, особливо з огляду на їхню ненадійність. У цьому випадку користувач намагається знайти інформацію про те, як змінити розділи або виконати інші дії вбудованими в систему інструментами.
Раніше для цього використовувалася утиліта "Керування дисками". Більш просунуті користувачі вдавалися до допомоги Командного рядка з Diskpart. Але не всі помітили, що остання 11-а версія ОС від Microsoft дозволяє виконати всі ці дії ще простіше через Параметри Windows 11.
Ця стаття містить просту інструкцію про те, як працювати з розділами дисків саме через меню операційної системи.
Як працювати з розділами дисків через Параметри Windows
Сучасне меню Параметри — це багатофункціональний хаб, через який можна:
- вивчати те, чим зайнятий простір на ваших носіях;
- займатися очищенням дисків від непотрібних та «сміттєвих» файлів;
- з недавніх пір — займатися зміною розділів на жорстких дисках HDD, твердотільних носіях SSD, флешках та інших накопичувачах.
Для цього достатньо лише:
- Перейти до підрозділу «Система» та увійти в меню «Сховище».
- У меню додаткових функцій виберіть «Диски та томи».
- Перейти до Властивості потрібного носія.
- Використовувати відповідні кнопки для зміни мітки або літери диска, що вас цікавить.
- Скористайтеся однойменною кнопкою для форматування диска.
- Застосовувати додаткові інструменти, щоб додати шлях до диска (NTFS).
- Додати BitLocker-шифрування для диска або змінити його розмір.
Давайте опишемо гіпотетичний сценарій створення додаткового диска H, який буде утворений шляхом виділення простору з диска C:
- Переходимо у властивості потрібного диска, який є в системі.
- Клацаємо по пункту про зміну його розміру.
- Вказуємо новий розмір диска, маючи на увазі, що все понад це (нерозподілений простір) буде доступним для подальшого створення диска H.
- Повертаємося на первинну сторінку з дисками та томами, де починаємо створення нового тому з наявної вільної пам'яті.
- У новому вікні вказуємо всі необхідні параметри та ініціюємо форматування.
- Готово.
Усі ключові та базові завдання з керування дисками тепер доступні в меню Параметрів із зручним та зрозумілим для більшості графічним інтерфейсом. Головне — розуміти, що цей розділ системи є просто альтернативним для утиліти «Управління дисками» та Командного рядка і має ті самі обмеження. Тому для більш глибоких маніпуляцій, як і раніше, потрібно вдаватися до використання сторонніх програм.
Сподіваємося, що наша стаття допомогла вам і ви впоралися з необхідним завданням. Але, якщо щось не вийшло або у вас немає часу займатися налаштуванням своїх домашніх або офісних бізнес-пристроїв, у будь-який момент можна замовити обслуговування комп'ютерів у Києві від професіоналів Nixj Services.