Налаштування Mikrotik

Обладнання mikrotik

MikroTik – відомий виробник потужного та багатофункціонального мережевого обладнання. Займається реалізацією дротових, бездротових мережевих пристроїв, до яких входять роутери, свитчі тощо. Водночас компанія спеціалізується на розробці ОС та допоміжних програм для обслуговування обладнання.

Мікротік роутерборд: що це?

Mikrotik RouterBOARD – апаратна платформа, що є маршрутизатором з операційною системою RouterOS. Завдяки широкому вибору різних модифікацій, платформа підходить для вирішення багатьох завдань, пов'язаних з мережевими технологіями.

Головною перевагою роутерборду є живлення обладнання за технологією РоЕ. Також виробник пропонує ряд моделей, що підтримують радіозв'язок, а також мають слоти miniPCI.

Таким чином, обладнання від MikroTik може використовуватись для різних цілей. Є надійним партнером для спеціалістів у галузі IT. Технологія дозволяється реалізовувати проекти без додаткових витрат, а запропонована виробникам ОС Router OS повністю замінює системи білінгу.

Захист роутера

На сьогодні часта практика, коли шкідливі програми крадуть дані користувача та дані веб-додатків, встановлюють без дозволу ПЗ, що взаємодіють з серверами, а також виводять обладнання з ладу шляхом зміни файлів прошивки. До кінця робота шкідливих програм не вивчена, дані постійно оновлюються як і покращуються заходи безпеки. Поки лише кілька моделей обладнання МікроТік схильні до вірусів. Це MikroTik -1016, 1036 та 1072. Однак і будь-які інші моделі рекомендується захистити від злому.

Найпростішим і найефективнішим методом захисту від шкідливих програм є попереднє блокування відповідних IP-адрес. Такі адреси заздалегідь проходять сканування. При виявленні брутфорсу невдалих спроб отримання доступу різних сервісів сайти блокуються.

Існує безліч ресурсів, що визначають шкідливі IP-адреси. Окрім цього, сайти генерують чорні списки, які можна завантажити на роутер та забезпечити власну безпеку. До таких ресурсів належать такі:

  1. Blocklist.DE. Це відкритий ресурс, створений спеціально для осіб, сервери яких часто потрапляють під різні види атаки ssh, поштових і файлових сервісів, веб-серверів і т.д. «Чорні» IP-адреси заносяться у спеціальний список та викладаються у спільний доступ.
  2. dshield.org - надає списки підмереж, які за останній термін зазнали найбільшої кількості шкідливих атак.
  3. Spamhaus – подає спеціальні списки IP-адрес, помічених у “спамерській” активності, а також пристроїв, за допомогою яких також проводиться шкідлива діяльність.

Щоб заблокувати небезпечні адреси, насамперед створюється блокуюче правило на роутері.

 

Детектор інтернету мікротік

Detect Internet (Детектор інтернету) – інструмент, який розподіляє контрольовані інтерфейси за наступною класифікацією:

  • Internet;
  • WAN;
  • LAN;
  • Unknown;
  • no-link.

Ця функція застосовується при настроюванні декількох підключень до Інтернету, а також у разі автоматичного переключення між каналами.

 Детально про мікротик ВПН

Сьогодні VPN перестав бути рідкістю. Якщо раніше VPN використовувався лише у великих організаціях, то тепер застосовується практично у кожній мережі. Налаштування роутера як ВПН досить швидке і просте.

VPN сервер – простий та поширений спосіб віддаленого підключення. Застосовується у таких випадках:

  1. Для віддаленого підключення співробітників до простору з будь-якого місця, де є безперебійний інтернет.
  2. Об'єднання офісів для обміну даними незалежно від розташування.

Для VPN клієнтів зазвичай створюється окрема мережа для обмеження доступу між ВПН клієнтами та локальною мережею, маршрутизатором. Налаштування проводяться в розділі PPP, переходимо до Interfaces, де додають мережевий інтерфейс для потрібного типу VPN-клієнта. Підтримуються PPTP, L2TP, SSTP та OpenVPN підключення. Аналогічне налаштування проводиться у розділі Interfaces.

 Що таке mikrotik wi-fi router

Набув популярності завдяки власній ОС RouterOS. Включає безліч функцій при доступності пристроїв. Це стосується корпоративних пристроїв, призначених для домашнього використання. ОС разом з ядром Linux перетворює роутер на повноцінний брандмаузер. Крім цього, доступні можливості точки доступу, QoS, VPN-сервера тощо.

Mikrotik wi-fi router – чудовий варіант для створення мережі з підвищеною керованістю, налаштування окремих функцій для максимальної віддачі. Крім цього, компанія пропонує пристрої промислового типу, наприклад Cloud Core Router, які підтримують хмарні сервіси.

 Маршрутизація роутера мікротік

Всі пристрої MikroTik поділяються  на пристрої для побутового та професійного застосування. Модельний ряд починається з простих варіантів, що мають невеликий набір функцій, закінчується обладнанням, що дозволяє створювати дротові та бездротові мережі з великою кількістю налаштувань та функцій.

Таким чином, роутерброди Мікротік відрізняються простим функціоналом, невисокою вартістю. Завдяки доступності стають основними пристроями створення мережі обміну даними.

 

Кнопка звʼязку