Забезпечення загального доступу до певних папок та дисків для пристроїв у локальній мережі – це вкрай корисна функція як для офісних, так і для домашніх умов. Вона суттєво підвищує швидкість та продуктивність діяльності, але використовується далеко не всіма. Все через те, що багато користувачів просто не знають, як налаштувати цей спільний доступ.
Цю статтю ми склали у вигляді зручної покрокової інструкції для тих, хто шукає інформацію про це питання. Вона буде корисна тим, хто вже перейшов на останню версію ОС від Microsoft і хоче мати cам (надати іншим) доступ цього типу з будь-якого пристрою в приватній мережі.
Нюанси налаштування загального доступу
Для досягнення поставленої мети потрібно виконати всього кілька дій, кожна з яких — це просто кілька кліків. Алгоритм такий:
- Відкриваємо Файловий провідник та шукаємо потрібну папку/диск (у нас це папка Work Docs на диску D).
- Через правий клік по папці та спливаюче меню переходимо до розділу «Властивості».
- У новому вікні переходимо до підрозділу Загального доступу та дозволяємо цю можливість за допомогою відповідного пункту.
- У наступному вікні налаштовуємо список користувачів, які мають доступ до папки з мережі. За замовчанням права будуть надані поточному користувачеві. Всіх інших можна вибрати вручну, надавши їм індивідуальний рівень прав на читання або читання разом із записом (також важливо знати, що при першому додаванні кожен з користувачів повинен мати пароль, який буде запитуватись надалі для підключення до папки/диска, але це можна змінити надалі).
- Як тільки список для доступу остаточно складено, можна натиснути на пункт «Дозволити загальний доступ» (якщо система запропонує попередньо зробити профіль мережі приватним — погоджуємося).
- Якщо все було зроблено правильно, то в результаті відкриється вікно з аналогічним оповіщенням, як на скріншоті нижче.
- Рекомендується клацнути по папці правою кнопкою миші та скопіювати її мережеву адресу для збереження, щоб надалі максимально просто переходити до неї без необхідності задіювати розділ «Мережа» у провіднику.
Серед додаткових рекомендацій, на які обов'язково варто звернути увагу, є такі:
- якщо кнопка про дозвіл загального доступу неактивна, можна скористатися кнопкою додаткових налаштувань у цьому ж вікні, після чого поставити галочку про дозвіл загального доступу;
- якщо потрібний спільний доступ без пароля, захист можна вимкнути через розділ, вказаний на скріншоті;
- якщо доступ потрібно дати всім у локальній мережі, на четвертому кроці до списку облікових записів додаємо «Всі» (Everyone).
Підключення до спільних папок локальної мережі
Після налаштування, спільні папки одразу стануть доступними з інших комп'ютерів локальної мережі. Алгоритм дій для підключення до них має такий вигляд:
- Переходимо в провідник і клацаємо по розділу "Мережа" (включаємо мережеве виявлення, якщо є таке повідомлення).
- Шукаємо ім'я ПК/ноутбука з необхідною мережевою папкою.
- Відкриваємо потрібну папку (без пароля, якщо це той самий користувач або вона доступна всім).
- Для всіх інших варіантів потрібно ввести пароль облікового запису.
Додаткові поради
Є ще декілька нюансів, які буде корисно знати тим, хто збирається налаштовувати спільні папки:
- Швидке відключення функції здійснюється через Додаткові параметри у властивостях папки, де потрібно прибрати відповідну галочку.
- Список користувачів з доступом також легко редагується у властивостях папки у будь-який час.
- Для загального доступу краще вибирати диски без системних розділів (якщо налаштування стосується цілого диска, а не окремої папки).
- Проблеми відображення мережевих папок часто пов'язані з роботою таких інструментів, як антивірус і файрвол, або пов'язані з використанням VPN/підключенням до бездротової мережі з іншою частотою (5 GHz/2.4 GHz).
Сподіваємося, наша стаття допоможе вам швидко здійснити налаштування та почати користуватися перевагами цієї функції. Якщо ж алгоритм дій виглядає для вас надто складно або хочеться доручити завдання IT-фахівцям з досвідом — у будь-який момент можна замовити обслуговування комп'ютерів у Києві від Nixj Services. Ми виконаємо роботу оперативно, надамо гарантію якості та будемо на зв'язку для оперативної підтримки з будь-яких питань у подальшому.