Плюси та мінуси купівлі б/в сервера

Плюси та мінуси купівлі б/в сервера

Через економічну нестабільність, фінансову невизначеність та ряд інших причин купівля серверів для бізнесу в нашій країні стала якщо не вкрай складним заняттям, то дуже витратним варіантом. Замість того, щоб вкладати великі гроші в купівлю нового сервера, багато хто воліє звернути свою увагу на ринок обладнання, яке вже було у використанні. Цю статтю ми хотіли б присвятити б/в серверам в цілому, а також питанням про те, що вони собою являють і кому ідеально підходять.

Звідки беруться б/в сервери

Плюси та мінуси купівлі б/у сервера фото 1

Сучасне серверне обладнання регулярно попадає на вторинний ринок. І далеко не завжди причиною тому є бажання позбутися поганого або частково несправного робочого коника і прагнення повернути частину грошей, як можна подумати насамперед. Загалом, до причин, через які б/в сервер виявляється на барахолках або на полицях магазинів, відносяться:

 • бажання продати сервер, який успішно виконував завдання бізнесу, але, згодом, перестав відповідати запитам компанії, що швидко зростає, і вже не справляється з потрібним навантаженням — для покупки чогось потужнішого;
 • правило продажу обладнання раз на кілька років у зв'язку з відповідною політикою компанії, яка його використовувала — ідеальний варіант для покупця, так як нерідко дозволяє купити сервер практично ідеального стану;
 • ситуація, при якій компанія придбала сервер із зайвою потужністю, який практично не використовується в її діяльності - продаж йде для покупки більш відповідного пристрою та отримання грошової різниці;
 • фінансові проблеми фірми, індивідуального підприємця або фізичної особи, через які він просто змушений розпродувати свою техніку для отримання фінансових коштів.

Кому підійде б/в сервер

Сьогоднішні кризові часи змушують заощаджувати буквально всіх — це стосується і всіх типів бізнес-компаній. В особливо незавидному становищі перебувають представники малого бізнесу, яким теж нерідко потрібен власний локальний сервер. При цьому техніка стабільно дорожчає (іноді навіть у кілька разів), чого не скажеш про показники прибутку.

Купити щось, що знаходиться в ідеальному балансі необхідних технічних характеристик та адекватного рівня ціни – практично нереальне завдання. Тому до купівлі вживаних серверів вдаються:

 1. Ті, хто прагне використовувати б/в сервер як додатковий пристрій до актуального основного сервера — для розвантаження та підвищення потужностей.
 2. Представники малого бізнесу, які заробляють на здаванні даних пристроїв у найм.
 3. Нові стартапи та компанії, які поки що не мають необхідної кількості коштів для того, щоб облаштувати «Сервер мрії».
 4. Суб'єкти, які хочуть запустити недорогий особистий хостинг.
 5. Компанії, ІП, ФОП, які планують використовувати сервер як непогане ємне сховище файлів і даних.

Плюси та мінуси купівлі б/у сервера фото-2

Плюси купівлі б/в сервера

Основною причиною та головним плюсом купівлі б/в сервера є параметр економії. Завдяки вибору техніки з вторинного ринку багатьом вдається витратити у 2-3 рази менше коштів, порівняно з покупкою нового обладнання. Більш вікова техніка дозволяє економити також і на комплектуючих. До додаткових плюсів варто віднести:

 • можливість купити обладнання за доступнішою ціною, ніж новий аналог і за заощаджені кошти налаштувати його під свої завдання, модернізуючи та доукомплектовуючи сервер на власний розсуд;
 • висока ймовірність тривалої служби — якщо пристрій пройшов перевірку при покупці і вже не один рік працював у іншого господаря, ризик виявлення неприємних сюрпризів із заводськими проблемами та з іншими негараздами практично виключено;
 • фактичний термін експлуатації б/в сервера дозволить використовувати його ще 5-10 і більше років, навіть якщо до вас він був у роботі ті ж 5 років (при адекватному обслуговуванні, звичайно ж).

Мінуси купівлі б/в сервера

Як і з будь-яким іншим товаром вторинного ринку, є проблеми і з б/в серверами. При їх купівлі потрібно свідомо розуміти такі мінуси:

 • є суттєва ймовірність придбати неякісне серверне обладнання з проблемними комплектуючими, на ремонт/заміну яких доведеться додатково витратитись;
 • якщо купувати обладнання більш ніж 5-6-річної давності, існує велика ймовірність того, що в майбутньому (ще через кілька років) знайти на них комплектуючі і зробити адекватний ремонт буде складно чи неможливо;
 • операційна система старшого по року випуску б/в сервера менш швидкісна в роботі і, не рідко, позбавлена тих сучасних функцій, а також нововведень, які були додані та стали звичними в оновлених ОС на нових серверах — відповідно, встановити нове ПЗ на старе залізо неможливо;
 • якщо через якийсь час після купівлі б/в сервер зламається, на час ремонту, ніхто не надасть вам робочий сервер для заміщення несправного основного (як у разі купівлі техніки з гарантією у магазину).

Загальні висновки

Сподіваємося, наша стаття допоможе вам з рішенням дилеми про те, чи варто купувати б/в сервер або краще доплатити та взяти новий. У кожного варіанта є як свої плюси, так і мінуси, а вибір багато в чому залежить від ситуації та реалій конкретного бізнесу.

Ну, а якщо досвіду з цим типом обладнання у вас небагато, а обслуговування серверів (як нових, так і б/в варіантів) потрібно, то рекомендуємо звернутися за допомогою до фахівців NIXJ Services. Повне налаштування, оптимізація, подальше обслуговування та моніторинг від представників нашої компанії – запорука вашого спокою, стабільності роботи обладнання та його позитивного впливу на показники бізнесу.

Кнопка звʼязку