Через економічну нестабільність, фінансову невизначеність та ряд інших причин купівля серверів для бізнесу в нашій країні стала якщо не вкрай складним заняттям, то дуже витратним варіантом. Замість того, щоб вкладати великі гроші в купівлю нового сервера, багато хто воліє звернути свою увагу на ринок обладнання, яке вже було у використанні. Цю статтю ми хотіли б присвятити б/в серверам в цілому, а також питанням про те, що вони собою являють і кому ідеально підходять.
Звідки беруться б/в сервери
Сучасне серверне обладнання регулярно попадає на вторинний ринок. І далеко не завжди причиною тому є бажання позбутися поганого або частково несправного робочого коника і прагнення повернути частину грошей, як можна подумати насамперед. Загалом, до причин, через які б/в сервер виявляється на барахолках або на полицях магазинів, відносяться:
- бажання продати сервер, який успішно виконував завдання бізнесу, але, згодом, перестав відповідати запитам компанії, що швидко зростає, і вже не справляється з потрібним навантаженням — для покупки чогось потужнішого;
- правило продажу обладнання раз на кілька років у зв'язку з відповідною політикою компанії, яка його використовувала — ідеальний варіант для покупця, так як нерідко дозволяє купити сервер практично ідеального стану;
- ситуація, при якій компанія придбала сервер із зайвою потужністю, який практично не використовується в її діяльності - продаж йде для покупки більш відповідного пристрою та отримання грошової різниці;
- фінансові проблеми фірми, індивідуального підприємця або фізичної особи, через які він просто змушений розпродувати свою техніку для отримання фінансових коштів.
Кому підійде б/в сервер
Сьогоднішні кризові часи змушують заощаджувати буквально всіх — це стосується і всіх типів бізнес-компаній. В особливо незавидному становищі перебувають представники малого бізнесу, яким теж нерідко потрібен власний локальний сервер. При цьому техніка стабільно дорожчає (іноді навіть у кілька разів), чого не скажеш про показники прибутку.
Купити щось, що знаходиться в ідеальному балансі необхідних технічних характеристик та адекватного рівня ціни – практично нереальне завдання. Тому до купівлі вживаних серверів вдаються:
- Ті, хто прагне використовувати б/в сервер як додатковий пристрій до актуального основного сервера — для розвантаження та підвищення потужностей.
- Представники малого бізнесу, які заробляють на здаванні даних пристроїв у найм.
- Нові стартапи та компанії, які поки що не мають необхідної кількості коштів для того, щоб облаштувати «Сервер мрії».
- Суб'єкти, які хочуть запустити недорогий особистий хостинг.
- Компанії, ІП, ФОП, які планують використовувати сервер як непогане ємне сховище файлів і даних.
Плюси купівлі б/в сервера
Основною причиною та головним плюсом купівлі б/в сервера є параметр економії. Завдяки вибору техніки з вторинного ринку багатьом вдається витратити у 2-3 рази менше коштів, порівняно з покупкою нового обладнання. Більш вікова техніка дозволяє економити також і на комплектуючих. До додаткових плюсів варто віднести:
- можливість купити обладнання за доступнішою ціною, ніж новий аналог і за заощаджені кошти налаштувати його під свої завдання, модернізуючи та доукомплектовуючи сервер на власний розсуд;
- висока ймовірність тривалої служби — якщо пристрій пройшов перевірку при покупці і вже не один рік працював у іншого господаря, ризик виявлення неприємних сюрпризів із заводськими проблемами та з іншими негараздами практично виключено;
- фактичний термін експлуатації б/в сервера дозволить використовувати його ще 5-10 і більше років, навіть якщо до вас він був у роботі ті ж 5 років (при адекватному обслуговуванні, звичайно ж).
Мінуси купівлі б/в сервера
Як і з будь-яким іншим товаром вторинного ринку, є проблеми і з б/в серверами. При їх купівлі потрібно свідомо розуміти такі мінуси:
- є суттєва ймовірність придбати неякісне серверне обладнання з проблемними комплектуючими, на ремонт/заміну яких доведеться додатково витратитись;
- якщо купувати обладнання більш ніж 5-6-річної давності, існує велика ймовірність того, що в майбутньому (ще через кілька років) знайти на них комплектуючі і зробити адекватний ремонт буде складно чи неможливо;
- операційна система старшого по року випуску б/в сервера менш швидкісна в роботі і, не рідко, позбавлена тих сучасних функцій, а також нововведень, які були додані та стали звичними в оновлених ОС на нових серверах — відповідно, встановити нове ПЗ на старе залізо неможливо;
- якщо через якийсь час після купівлі б/в сервер зламається, на час ремонту, ніхто не надасть вам робочий сервер для заміщення несправного основного (як у разі купівлі техніки з гарантією у магазину).
Загальні висновки
Сподіваємося, наша стаття допоможе вам з рішенням дилеми про те, чи варто купувати б/в сервер або краще доплатити та взяти новий. У кожного варіанта є як свої плюси, так і мінуси, а вибір багато в чому залежить від ситуації та реалій конкретного бізнесу.
Ну, а якщо досвіду з цим типом обладнання у вас небагато, а обслуговування серверів (як нових, так і б/в варіантів) потрібно, то рекомендуємо звернутися за допомогою до фахівців NIXJ Services. Повне налаштування, оптимізація, подальше обслуговування та моніторинг від представників нашої компанії – запорука вашого спокою, стабільності роботи обладнання та його позитивного впливу на показники бізнесу.