Рідко можна знайти людину, якій би подобався факт того, що за нею незримо спостерігають та збирають про неї інформацію. Навіть якщо цій людині нема чого приховувати, подібне створює неприємні емоції та відчуття. На жаль, зараз інтернет — це саме таке місце, де важко сховатися від постійного збирання інформації про користувача та бути конфіденційним.
Але є інструмент, який вирішує цю проблему, принагідно пропонуючи ряд інших зручностей та користі – це VPN.
Користь від користування програмою для доступу до VPN на вашому комп'ютері описується списком функцій, які вона надає користувачеві. VPN дозволяє:
- надійно шифрувати весь трафік (дані), які йдуть від вашого пристрою до мережі та до вашого пристрою з мережі — можна без побоювань користуватися як домашнім доступом до Інтернету, так і будь-якими загальнодоступними мережами WiFi;
- приховувати від провайдера те, які саме сайти ви відвідуєте - вихідне з'єднання йде від вас до сервера VPN, а потім до сайту (вхідне з’єднання - від сайту до сервера VPN і тільки потім до вас);
- заходити на будь-які сайти в інтернеті, навіть якщо провайдер заблокував доступ до них;
- повністю приховати свою IP-адресу, що дозволить знизити або повністю закрити відстеження вашої активності в інтернеті;
- отримати регіональні ціни, можливості та доступи, які недоступні з вашої країни, але відкриються, якщо запустити VPN через сервери у потрібному регіоні світу.
Нині у світі є сотні VPN-провайдерів. Для користувачів є як платні, так і безкоштовні варіанти. Платні нададуть повну свободу та дадуть більше гарантій безпеки. Безкоштовні — найчастіше лімітовані по трафіку чи швидкостям передачі.
У цій статті ми розповімо про 5 найкращих VPN сервісів на думку нашої редакції. Всі вони легко встановлюються на девайс з операційною системою Windows. З їхньою допомогою можна буде назавжди забути про проблеми з доступом до закритих інтернет-провайдерів сайтів та безпечно користуватися інтернетом.
1. Proton VPN
Proton VPN — сервіс із понад півтори тисячами серверів у 64 країнах у всіх регіонах світу. Платні користувачі сервісу мають можливість використовувати його як для звичайного серфінгу в інтернеті, так і для безпечного P2P завантаження файлів через Торренти.
Безпека Proton VPN гарантується такими факторами, як:
- AES-256 шифрування трафіку;
- використання кращого з актуальних протоколів – OpenVPN.
Додаткові унікальні фішки Proton VPN:
- головний офіс у Швейцарії - країна дотримується політики нульової реєстрації дій користувачів у мережі;
- до 10 активних пристроїв на одному акаунті;
- можливість підключитися до VPN через Secure Core — підключення до серверів VPN у відносно ненадійних країнах через додаткові сервери в надійних державах, що шанують конфіденційність (Швейцарія, Ісландія, Швеція).
Вартість Proton VPN:
- Безкоштовний тариф — одне активне підключення через сервери у кількох регламентованих країнах (може бути нестабільне через великі навантаження).
- Платний тариф - 9.99/5.99/4.99 доларів на місяць (оплата за один місяць/рік/два роки).
2. NordVPN
Nord VPN – один із лідерів VPN-сфери у світі. Багато хто вважає саме Норд топовим за популярністю сервісом на планеті. Проект пропонує своїм користувачам понад 5000 серверів по всьому світу. Його обладнання розміщено у 60 країнах по всій планеті.
Проект пропонує своїм користувачам такі параметри безпеки:
- шифрування військового рівня;
- збереження високих швидкостей без шкоди конфіденційності;
- політику повної відмови від реєстрації даних про активність користувачів;
- можливість запуску подвійних VPN на прикладі зазначеного вище Proton VPN.
Додатковими приємними фішками Nord є:
- до шести одночасних активних пристроїв;
- можливість використання як через програму на Windows, так і за допомогою включення VPN прямо в роутері;
- захист від витоку IP та DNS.
Вартість Nord VPN: безкоштовного тарифу немає. Найдешевша передплата доступна через оплату одразу 2 років використання у тарифі Standard і обійдеться в 83 долари (у перерахунку — близько 3.09 доларів на місяць).
3. ExpressVPN
ExpressVPN — один із найшвидших провайдерів захищеного з'єднання на ринку. Ідеально підійде як для серфінгу в інтернеті, так і для перегляду потокових відео або для завантаження торрент-файлів.
Особливість ExpressVPN — це використання власного протоколу шифрування Lightway. Він дозволяє отримувати найшвидший інтернет без шкоди конфіденційності. Тим не менш, безпека гарантується також можливістю вибрати будь-який з інших популярних протоколів:
- OpenVPN;
- IKEv2;
- L2TP/IPsec.
Додатковими важливими характеристиками ExpressVPN є:
- Унікальна функція Smart DNS під назвою MediaStreamer для обходу обмежень, пов'язаних з обмеженням роботи VPN на деяких смарт-приставках та телевізорах.
- Можливість швидкісного підключення до VPN через одну кнопку.
- Можливість шифрування трафіку одних сайтів та відключення шифрування для інших сервісів.
- Підтримка P2P трафіку на всіх серверах без винятку.
Вартість ExpressVPN: безкоштовного тарифу немає. Найдешевший платний коштує 6.67 доларів на місяць при оплаті на 12 місяців наперед і пропонує бонусні 3 місяці в подарунок.
4. CyberGhost VPN
CyberGhost – це VPN, який позиціонує себе як найкраще рішення для доступу до стрімінгових майданчиків. Всередині його програми кожен із серверів має спеціальний підпис, який відображає назву сервісу, з яким VPN працює найкраще (наприклад: Netflix, YouTube TV тощо).
Безпека CyberGhost VPN ґрунтується на:
- реєстрації в Румунії з адекватними законами щодо реєстрації даних користувача;
- функціях безпеки для захисту від хакерів та інших кіберзагроз;
- 256-бітне шифрування.
Додатковими фішками CyberGhost VPN для Windows є:
- наявність спеціальних VPN-серверів для геймерів - мінімальний пінг та максимальна стабільність роботи;
- наявність спеціальних серверів, які оптимізовані під торрент-обмін файлами;
- функція Kill Switch, що обриває інтернет, якщо VPN-з'єднання припинилося;
- два протоколи на вибір: OpenVPN або WireGuard.
Вартість CyberGhost VPN: безкоштовних тарифів немає, але ціни вкрай демократичні. При оплаті за рік наперед, місяць використання сервісу коштуватиме 2.5 доларів США. Також можна сплатити тариф на 3 місяці зі ставкою о 5.33 за місяць, або оплачувати VPN кожні 30 днів заново за ціною 6.99 доларів.
5. AVG Secure VPN
AVG Secure VPN – це цікаве рішення від однойменного та досить популярного антивірусу. Програма не конкурує з лідерами ринку, але пропонує:
- зручний та зрозумілий інтерфейс;
- достатню кількість серверів;
- функції шифрування трафіку та kill switch;
- сервера у кількох десятках країн;
- 256-бітове шифрування.
AVG Secure VPN популярний за рахунок авторитету антивірусного програмного забезпечення. В іншому, за різноманітністю, він програє конкурентам. Додатковим мінусом також буде те, що він все ж таки веде журнали активності користувачів у зв'язку з тим, що дотримується законів Європейського Союзу. На додаток до цього, VPN не можна використовувати для торентів.
Але, якщо вам нема чого приховувати і ви не завантажуєте файли, а користуєтеся стрімінгом відео, то вибрати його можна завдяки невисокій ціні та постійним акціям.
Вартість AVG Secure VPN: 4.49 доларів на місяць при оплаті на рік, два або три роки. Також нерідко можна зловити «смачну» акцію аж до 50% знижки, якщо завести аккаунт AVG і стежити за пропозиціями на email.
Загальні висновки
Більшість платних VPN – це надійні послуги з ідентичним набором функцій. Користувачеві залишається лише вибрати той проект, якому він більше довіряє на основі авторитету компанії чи країни головного офісу. А якщо ви не хочете займатися налаштуванням стабільного VPN та інших інструментів в офісі самостійно послуги IT-аутсорсингу у Києві можна замовити у професіоналів цієї справи з досвідом.
Налаштування буде зроблено під ключ, а всі його нюанси та підбір/налаштування потрібного обладнання буде заточено безпосередньо під вашу діяльність та цілі.