Як видалити розділ HDD в Windows 10

Як видалити розділ HDD в Windows 10

При інсталяції Windows 10 часто диск поділяється на два логічні томи. Перший з них зберігає файли операційної системи, а на другому накопичуються файли користувача.

Якщо такий порядок незручний, то система дозволяє змінити кількість існуючих на жорсткому диску розділів за допомогою методів, що розглядаються нижче.

Як видалити зайвий том засобами системи

Для редагування розділів існують інтегровані у систему утиліти та сторонній софт. Другий варіант допоможе стерти розділ, якщо його неможливо видалити звичайними способами.

При цьому інформація, що зберігалася на диску, зникне назавжди. Вільне місце, що виникло після операцій, можна додати до тому, який залишився або розділити не кілька елементів.

1.Видалити в управлінні дисками

Якщо шукати у всесвітній мережі та встановлювати сторонні програми для роботи з HDD ніколи, можна скористатися інтегрованою утилітою. Вона є у всіх варіантах Windows, дозволяючи швидко усунути непотрібний том. Для цього:

✅Запустіть утиліту, призначену для роботи з розділами дисків, через програму "Виконати" та команду diskmgmt.msc.
✅Виділивши об'єкт, засуджений до видалення, клацніть правою клавішею мишки.
✅У меню контекстного типу виберіть команду «Видалити том».
✅Підтвердіть кнопкою OK.

Увага! Цей спосіб застосовується тільки для того розділу, де ви зберігаєте свої файли та документи. А якщо відзначити локальний тип тома з файлами, що належать системі, кнопка його ліквідації виявиться не активною.

2.За допомогою командного рядка

Працюючи зі згаданою програмою, ви повинні уважно проходити всі етапи процедури видалення. Якщо припуститися помилки – у функціонуванні системи відбудуться дуже значні порушення аж до неможливості її запуску. Щоб позбавитися розділу:

✅Запустіть консоль cmd.exe відповідним запитом із меню «Пуск» від імені адміністратора.
✅Щоб завантажити консоль для роботи з жорсткими накопичувачами, напишіть diskpart.
✅Для відображення списку з розділами, що існують на носії, наберіть команду list volume.
✅Вибираючи розділ, що знищується, пропишіть select volume X (замість X потрібно вставити літеру тома, що видаляється).
✅На останньому етапі процедури видалення напишіть запит delete volume та підтвердіть клавішею Enter.

Коли цей розділ повністю зітреться з жорсткого диска, можна написати слово exit для завершення роботи «Дискпарта».

Як видалити зайвий том за допомогою програм

Системні методи стирання розділів на диску працюють швидко, але видаляють всю інформацію з простору. У деяких сторонніх програмах можна зберегти файли або відновити ліквідований розділ. Тому рекомендується використовувати саме їх.

1. Aomei Partition Assistant Standard
Посилання для завантаження програми - https://www.aomeitech.com/download.html#pa. Щоб видалити розділ виконайте такі дії:

✅Запустивши програму, позначте необхідний для знищення том і зверніть увагу на меню, що знаходиться на лівій стороні вікна.
✅Натиснувши існуючий рядок «Видалення розділу», виберіть один із двох методів операції. Перший збереже файли при видаленні тома, а другий ліквідує розділ із усіма його об'єктами.
✅Після вибору оптимального способу натисніть підтвердження, щоб програма Partition Assistant створила відкладене завдання.
✅Коли це станеться, клацніть кнопку «Застосувати» і перегляньте інформацію про розділ, що видаляється (номер носія, літера, тип файлової системи, мітка та розмір).

На останньому етапі програма запустить процес стирання розділу на жорсткому носії інформації. А на спорожнілому просторі можна буде сформувати новий том.

2. MiniTool Partition Wizard
https://www.partitionwizard.com/.
Програма обладнана великою кількістю інструментів, пропонуючи контролювати розділи, відновлювати інформацію та багато іншого. Серед функцій, що підтримуються, є і видалення томів. Щоб ним скористатися:

✅Запустіть встановлену програму на комп'ютері після завантаження.
✅Позначте розділ, що підлягає знищенню, на жорсткому дисковому накопичувачі.
✅Знайшовши у лівому меню блок Partition Management, клацніть рядок Delete partition.
✅Здійсніть підтвердження задуманої операції, натиснувши кнопку Apply.

3. Acronis Disk Director
Мабуть найпоширеніша програма серед системних адміністраторів. Доступна для завантаження з офіційного сайту за посиланням https://www.acronis.com/en-us/products/disk-director-home/.

Після придбання ліцензії відкриється доступ до адміністратора розділів, редагування записів на жорсткому диску та контролю локальних томів.

Щоб за допомогою «Дискового директора» ліквідувати розділ:

✅Встановіть програму на комп'ютер і зареєструйте її.
✅Виділивши натисканням лівою кнопкою миші запланований для видалення, перейдіть в меню з доступними на лівій стороні вікна командами.
✅У списку операцій, що використовуються, натисніть ту, за допомогою якої запускається процедура знищення тома.
✅З діалогового вікна натисніть кнопку підтвердження, щоб програма зробила потрібну операцію.

Далі вам необхідно буде застосувати вибрані дії, переконатися у вірності проведення процедури, натиснути кнопку продовження та почекати до кінця виконання завдання.

Кнопка связи