Як налаштувати друк принтера через бездротову мережу

Як налаштувати друк принтера через бездротову мережу

Налаштування друку принтера бездротовою мережею – це ідеальний варіант для тих, хто прагне позбутися зайвих проводів. На додаток, такий тип підключення пристрою до Windows дозволяє переміщатися з ноутбуком по квартирі та ініціювати роздрук з будь-якого місця. Насамкінець такий варіант підключення дозволяє відправляти на друк документи відразу з декількох пристроїв. У той час, як дротове підключення гарантує лише один маршрут від одного девайса.

У цій статті ми надамо загальні рекомендації для тих, хто хоче підключити принтер до ноутбука або ПК з Windows через домашню або офісну мережу Wi-Fi.

Покрокова інструкція з підключення бездротового принтера до комп'ютера WiFi

Процедура підключення практично не залежить від моделі пристрою і виглядає плюс/мінус ідентичною для більшості сучасних WiFi-принтерів. Є два основні етапи підключення:

  • на першому етапі потрібно підключити принтер безпосередньо до Wi-Fi роутера;
  • на другому - підключити принтер до ноутбука або комп'ютера з ОС Windows, який вже працює у тій самій бездротовій інтернет-мережі.

Підключення принтера до Wi-Fi роутера

Підключення принтера до WiFi варіюється від виробника до виробника та від моделі до моделі. В основному, є два можливі варіанти, з яких другий більш зручний:

  1. Підключення через інтерфейс самого пристрою (якщо принтер має екранчик і можливість перейти до списку доступних WiFi-мереж, ввести пароль, підключитися).
  2. Підключення в автоматичному режимі через кнопку WPS на принтері та кнопку WPS на вашому WiFi-роутері.

У будь-якому випадку користуйтеся інструкціями ваших пристроїв. Але загальна рекомендація:

  • двічі натисніть або недовго (пару секунд не довше) потримайте кнопку з написом WPS на принтері;
  • перейдіть до роутера та виконайте ті ж дії з його кнопкою WPS.

Якщо ви все зробили правильно, принтер автоматично підключиться до роутера і з'явиться в списку його пристроїв (перевірити можна через перегляд підключених девайсів в офіційному мобільному додатку з керування роутером або через браузер, вбивши туди: 192.168.1.1 або 192.168.0.1). 

Підключення принтера до комп'ютера з Windows та подальший друк

Як тільки принтер був підключений до WiFi-мережі, підключення безпосередньо до комп'ютера на Windows не займе більше кількох хвилин:

  1. Клацніть по іконці «Пуск».
    Як налаштувати друк принтера через бездротову мережу - фото 1
  2. Перейдіть до розділу "Настройки".
    Як налаштувати друк принтера бездротовою мережею фото 2
  3. Зайдіть до розділу «Bluetooth та пристрої».
    Як налаштувати друк принтера через бездротову мережу - фото 2
  4. Клацніть на пункті «Принтери та сканери».
    Як налаштувати друк принтера бездротовою мережею - фото 4
  5. Виберіть «Додати пристрій».
    Як налаштувати друк принтера бездротовою мережею - фото 5
  6. Якщо принтер правильно підключено до WiFi, його буде знайдено та з'явиться у списку.
  7. Виберіть його назву в результатах пошуку та натисніть «Додати пристрій».

Після цього Windows зможе оновити драйвера до актуальної версії, а ви отримаєте можливість надсилати документи на друк у підключений пристрій.

Загальні висновки

Windows автоматично встановлює правила принтера, який буде використовуватися за замовчуванням. Навіть якщо до вашого ПК підключено кілька девайсів, головним буде той, який використовувався останнім в мережі. ОС завжди пам'ятає, який принтер застосовувався для друку минулого разу.

Але в тих же параметрах принтерів і сканерів завжди можна вимкнути пункт «Дозволити Windows керувати принтером, який використовується за замовчуванням». Таким чином, пріоритетністю можна буде керувати самостійно.

Як налаштувати друк принтера бездротовою мережею - фото 6

Насамкінець зазначимо, що обслуговування комп'ютерів офісу в Києві — це складне завдання, яке часом краще передоручити професіоналам. Якщо ви не впевнені, що впораєтеся з налаштуванням мережі бездротових принтерів правильно і без помилок, звертайтеся до експертів своєї справи з Nixj. Ми завжди раді допомогти та оперативно закрити питання. А надалі завжди будемо на зв'язку, якщо виникнуть додаткові питання.

Кнопка звʼязку