Як покращити сигнал Wi-Fi

Як покращити сигнал Wi-Fi

Поліпшення сигналу Wi-Fi – це актуальна мета для багатьох активних користувачів бездротового Інтернету. На жаль, навіть при використанні роутера відомого бренду з останньою топовою моделлю девайсу, домогтися хорошого покриття у всьому офісі буває нелегко. На щастя, є низка порад та рекомендацій, які дозволять вирішити цю проблему. Деякі з них вимагають лише дій, інші фінансових витрат. Про всі ми розповімо в цій статті.

Перейдіть на частоту 5 ГГц або купіть новий роутер із нею для покращення стабільності сигналу

Більшість роутерів під час підключення з налаштуваннями "з коробки" роздають сигнал у мережі 2.4 ГГц. Ця частота дозволяє роздавати мережу далеко, але має недоліки:

 • сигнал псується через завантаженість діапазону іншими мережами сусідів;
 • сигнал погіршується від інших пристроїв, що генерують хвилі в 2.4 ГГц (мікрохвильові печі, вебкамери, консолі, бездротові клавіатури та мишки, інше).

Як покращити сигнал Wi-Fi Wi-Fi фото

На жаль, далеко не всі роутери мають дводіапазонний режим. Але у більшості сучасних (навіть не найдорожчих) пристроїв це налаштування точно є. Тому, якщо в налаштуваннях свого девайсу ви не знайшли Wi-Fi 5 ГГц, спробуйте виправити проблему покупкою нового. Воно того варте. Підключивши інтернет до мережі 5 ГГц ви позбавитеся вечірніх глюків інтернету, коли навколо всі сусіди активно роздають дані через свої 2.4 ГГц-ові мережі.

Змініть канал, на якому роздається ваш Wi-Fi сигнал

Ступінь перешкод та стабільності вашого Wi-Fi сигналу безпосередньо залежить від того, скільки ще сусідських мереж роздається на тому ж каналі, що й ваша. Незалежно від моделі роутера, у налаштуваннях Wi-Fi роздачі обов'язково буде пункт вибору каналу. Зазвичай там налаштований пункт «Авто».

Як покращити сигнал wifi фото 1

Ваше завдання таке:

 • скачайте на ваш телефон програму WiFi Analyzer або її аналог у Google Play/App Store;
 • перегляньте завантаженість каналів і знайдіть найвільніший від сусідських мереж;
 • зайдіть у налаштування роутера і увімкніть примусовий вибір потрібного каналу (зазвичай їх до 13).

Можливо, що у майбутньому стабільність пропаде. Тоді потрібно знову перевіряти ще раз канали і вибрати інший, більш доступний. Сусідські пристрої постійно мігрують з каналу на канал, як ваш роутер раніше, коли було налаштування «Авто».

Придбайте та підключіть ретранслятори (репітери) Wi-Fi сигналу

Купівля ретранслятора / репітера - це найкраще рішення для тих, хто страждає від нестачі дальності Wi-Fi сигналу. Ці недорогі та компактні пристрої з антенами, як у роутера, дозволяють розширити наявне покриття вашого WiFi.

Як покращити сигнал WiFi

Порядок дій такий:

 • підключаємо репітер до розетки;
 • підключаємо його як один із пристроїв до роутера по Wi-Fi;
 • репітер починає роздавати мережу з тим самим ім'ям та паролем, але дістає своїм сигналом набагато далі.

Оптимально, встановлювати репітер у точці приблизно на позначці 75% дальності (сили сигналу) основного роутера. У жодному разі не встановлюйте його на крайній точці сигналу.

Виберіть оптимальне розміщення для свого роутера

Багато хто не морочиться над тим, де поставити роутер. Куди дістався кабель провайдера – там і встановлюють. Але насправді є рекомендації:

 • по можливості, встановіть пристрій якомога ближче до центру офісу, щоб до кожного з приміщень була приблизно однакова відстань;
 • не ставте роутери в ніші, шафи та інше – чим менше перешкод, тим краще;
 • установка роутера на висоті біля стелі краще, ніж установка ближче до підлоги.

Дотримання цих правил достатньо, щоб покращити сигнал, який нічим не перебивається.

Приберіть роутер подалі від інших джерел, що випромінюють сигнал на частоті 2.4 ГГц

Але бувають ситуації, коли перешкоди утворюються оточенням. На жаль, частота 2.4 ГГц використовується і випромінюється не тільки роутерами, тому категорично заборонено тримати ваш пристрій близько:

 1. Мікрохвильовок.
 2. Іншої дрібної побутової техніки.
 3. Техніки з дистанційним керуванням.
 4. Вебкамер.
 5. Консолей.
 6. Офісного обладнання та периферійних пристроїв.

Багато з них працюють і створюють випромінювання в діапазоні 2.4 ГГц не постійно, але в такі моменти ваш інтернет буде буквально «падати» і створювати безліч негативних емоцій.

Зменшіть параметр ширини каналу для вашого Wi-Fi сигналу

Кожна мережа Wi-Fi має такий параметр, як ширина каналу. І його налаштування доступне в будь-якому роутері.

Як покращити сигнал Wi-Fi фото 3

Якщо ви зіткнулися з нестачею дальності мережі, можна знизити цей параметр. Кожне подвоєння ширини зменшує дальність на 30%. Тому перехід на стабільні 20 МГц дозволить збільшити радіус дії сигналу на солідні показники, захопивши, наприклад, додаткову кімнату, куди раніше не доходила мережа.

Загальні висновки

Оптимальне налаштування та вибір розташування для роутера – це завдання, яке, за наявності знань та компетенції, не займає багато часу. Але якщо у вас немає часу та бажання освоювати всі нюанси, а результат потрібен вже сьогодні, офісне налаштування або обслуговування комп'ютерів офісу у Києві можна довірити професіоналам компанії Nixj.

Кнопка связи