В рамках діяльності компанії, за одним комп'ютером можуть працювати відразу кілька співробітників, що може призвести до деяких проблем у сфері конфіденційності та захищеності інформації. Іноді встановити паролі на папки конкретного працівника або групи співробітників просто необхідно, щоб запобігти ймовірному несанкціонованому доступу. На щастя, якщо ви працюєте у Windows, захистити свої папки паролем буде не надто важко. Приділивши деяку кількість часу потрібним налаштуванням, ви забезпечите непоганий захист даних і зможете запобігти низці можливих негативних ситуацій, пов'язаних з порушенням конфіденційності інформації.
Якщо ж ви волієте доручати обслуговування комп'ютерів у Києві професіоналам (замість самостійного налаштування), на цьому сайті 24/7 доступна можливість замовлення даної послуги. Наші фахівці готові допомогти як з надійним парольним захистом, так і з більшістю інших IT-задач, які є важливими для сучасного бізнесу.
Як поставити пароль на папку без програм у Windows 11?
Деякі користувачі можуть мати труднощі у використанні спеціалізованих програм, не довіряють їм або воліють користуватися вбудованим у Windows інструментарієм для захисту файлів. У зв'язку з цим ми підготували просту інструкцію щодо встановлення пароля на папку у Windows 11 без додаткового програмного забезпечення. Для цього:
- перейдіть до розділу «Властивості» папки;
- у розділі «Загальні» клацніть по «Інші»;
- встановіть галочку у пункті «Шифрувати вміст для захисту даних» та клацніть по «Ок»;
- натисніть «Застосувати»;
- застосуйте зміни лише для папки та натисніть кнопку «Ок» ще раз.
Біля іконки тепер з'явиться замок, який підтверджує шифрування та подальшу можливість доступу виключно з облікового запису користувача, який його ініціював.
Як обмежити доступ до папки?
Ще один варіант встановлення пароля через обмеження прав доступу до папки вимагає таких дій:
- Клацніть правою кнопкою мишки по потрібній папці.
- Оберіть розділ "Властивості".
- У новому вікні перейдіть до вкладки «Безпека».
- У списку облікових записів, які працюють з комп'ютером, виберіть ті, які не повинні мати доступ до папки та забороніть їм ті чи інші дії.
Після цього папка та її файли стануть доступними лише тим, хто авторизується та введе пароль облікових записів, яким заборона не встановлювалася.
Встановити пароль на папку за допомогою архіватора
Обмеження доступу до папки Windows за допомогою пароля через архіватор — ще один популярний метод, до якого вдаються користувачі таких популярних програм, як WinRar. Опишемо, як встановити пароль на прикладі саме цього інструменту:
- клацніть по потрібній папці та виберіть пункт «Додати до архіву»;
- у новому вікні виберіть варіант стиснення «Без стиснення» у розділі «Метод стиснення», щоб позбавитися необхідності довготривалого розпакування в майбутньому;
- скористайтеся розділом «Встановити пароль» та введіть у новому вікні потрібне поєднання символів та цифр;
- підтвердіть операцію.
Після виконаних дій також потрібно видалити оригінальну папку, яка все ще не матиме пароля для доступу. Бажано також здійснити очищення кошика.
Використовуючи сторонній софт
Якщо хочеться більшої різноманітності можливостей і функцій, завжди можна спробувати сторонній софт. Ось список чотирьох популярних програм для встановлення паролів на папки в Windows:
- Folder Lock – це програма, яка дозволяє встановлювати пароль на папки, файли та диски, а також захищати дані від несанкціонованого доступу. У програмі також є функція приховування файлів та папок, аудиту дій користувачів та багато іншого.
- Wise Folder Hider – це проста у використанні програма для приховування та захисту папок, файлів, а також дисків паролем. У програмі є функція захисту від видалення та приховування файлів, що настроюються.
- 7-Zip - це ще один архіватор, що дозволяє встановлювати паролі на заархівовані папки та файли. Програма підтримує шифрування AES-256, що робить її однією з найнадійніших у цьому списку.
- AxCrypt — ще одна непогана програма, яка на додаток до основної функціональності має можливість шифрування за допомогою відкритого ключа, що забезпечує ще більшу безпеку.
Кожна з цих програм має свої переваги та недоліки. Вибір конкретної залежить від потреб користувача, бажання мати додаткові функції або просто від зручності та краси інтерфейсу.
Шифрування диска за допомогою BitLocker
Використання BitLocker – варіант для тих, хто прагне зашифрувати не просто якусь окрему папку на ПК, а цілий жорсткий диск. Інструмент є вбудованим в операційну систему і доступний для використання всім користувачам Windows, починаючи з 7-ої версії операційної системи на таких її редакціях:
- Windows 7/ 8/ 8.1 (Pro, Enterprise);
- Windows 10 / 11 (Pro, Enterprise, Education);
- Windows Server 2008 і більш пізні версії.
Для того, щоб зашифрувати диск або зовнішній носій у вигляді флешки, потрібно:
- Клікнути правою кнопкою мишки по потрібному сховищу.
- У списку натиснути на «Включити BitLocker» (відразу або через підрозділ «Показати додаткові параметри»).
- Небагато почекати, поки закінчиться процес початкового завантаження.
- У новому вікні встановити галочку про використання пароля і ввести його.
- Натиснути «Далі» та скористатися одним із варіантів збереження введеного ключа відновлення.
- Натиснути "Далі" і на наступній сторінці вибрати варіант шифрування - всього диска або тільки зайнятого простору.
- Обрати оптимальний режим сумісності.
- Розпочати шифрування.
Після його завершення, при кожній новій спробі доступу до диска, система вимагатиме введення пароля і не допустить його використання нікому сторонньому.
Загальні висновки
На сьогоднішній день поставити пароль на папки на комп'ютері - це завдання, яке під силу більшості зацікавлених користувачів. А враховуючи те, який рівень безпеки та захищеності цей крок надає, запаролити важливі папки та файли на робочих комп'ютерах рекомендується чи не насамперед після запуску техніки в експлуатацію. Робити це самостійно чи залучити фахівців – вибір за вами.