Як увімкнути Мережеве виявлення в Windows 11

Як увімкнути Мережеве виявлення в Windows 11

Мережеве виявлення – це функція Windows, яка дозволяє вашому комп'ютеру бачити інші комп'ютери та пристрої, підключені до однієї локальної мережі, та ділитися з ними файлами, принтерами та іншими ресурсами. Мережеве виявлення може бути корисним для домашніх або офісних мереж, де необхідно обмінюватися даними між різними пристроями. У цій статті ми розповімо вам, як увімкнути Мережевий виявлення в Windows 11 різними способами.

Увімкнення Мережевого виявлення за допомогою провідника Windows 11

Один із найпростіших способів увімкнути Мережеве виявлення у Windows 11 – це використовувати провідник. Провідник - це файловий менеджер, який дозволяє переглядати та керувати файлами та папками на вашому комп'ютері та інших пристроях. Щоб увімкнути мережеве виявлення через провідник, виконайте такі кроки:

 1. Натисніть клавіші Win+E або клацніть значок провідника на панелі завдань, щоб відкрити провідник.
 2. У лівій частині вікна провідника натисніть розділ "Мережа".
 3. Якщо Мережеве виявлення вимкнено, ви побачите повідомлення "Мережеве виявлення та загальний доступ до файлів вимкнено. Мережеві комп'ютери та пристрої не видно". Натисніть на це повідомлення.
 4. У вікні виберіть опцію "Увімкнути мережеве виявлення та загальний доступ до файлів".
  Як увімкнути Мережеве виявлення у Windows 11 - фото №1
 5. Виберіть тип мережі, до якої ви підключені: приватна або гостьова. Приватна мережа - це довірена мережа, наприклад ваш домашній або офісний Wi-Fi. Гостьова мережа – це недовірена мережа, наприклад, публічний Wi-Fi у кафе чи аеропорту. Для приватної мережі можна також увімкнути доступ до файлів та принтерів для інших пристроїв, що знаходяться в мережі.
  Як увімкнути Мережеве виявлення у Windows 11 - фото №2
 6. Натисніть кнопку "Зберегти зміни".
 7. Після цього ви зможете бачити інші комп'ютери та пристрої у розділі "Мережа" провідника.

Увімкнення Мережевого виявлення у параметрах Windows 11

Ще один спосіб увімкнути Мережеве виявлення у Windows 11 - це використовувати налаштування системи. Налаштування - це програма, яка дозволяє змінювати різні параметри комп'ютера, включаючи налаштування мережі. Щоб увімкнути Мережеве виявлення через налаштування, виконайте крок за кроком наступне:

 1. Натисніть клавішу Win+I або клацніть піктограму налаштувань на панелі завдань, щоб відкрити налаштування.
 2. У лівій частині вікна налаштувань натисніть розділ "Мережа та Інтернет".
 3. Далі, у нижній правій частині вікна натисніть "Розширені параметри мережі".
 4. У розширених параметрах знайдіть пункт "Розширені налаштування загального доступу".
 5. Виберіть потрібний тип мережі, натисніть на стрілочку праворуч, щоб розкрити параметри та увімкніть "Мережеве виявлення". Якщо ви хочете увімкнути спільний доступ до файлів і принтерів, увімкніть відповідний перемикач нижче.
  Як увімкнути Мережеве виявлення у Windows 11 - фото №3
 6. Тепер ви зможете бачити інші комп'ютери та пристрої в розділі "Мережа" провідника.

Увімкнення Мережевого виявлення в центрі керування мережами та загальним доступом

Третій спосіб увімкнути Мережеве виявлення у Windows 11 – це використати центр керування мережами та загальним доступом. Центр керування мережами та загальним доступом – це частина класичної панелі керування, яка дозволяє змінювати різні параметри вашої мережі, включаючи Мережеве виявлення. Щоб увімкнути Мережеве виявлення через центр керування мережами та загальним доступом, дотримуйтесь наступних інструкцій:

 1. Натисніть клавіші Win+R або клацніть піктограму пошуку на панелі завдань, щоб відкрити вікно "Виконати".
 2. У полі введення вікна "Виконати" введіть команду:

  control /name Microsoft.NetworkAndSharingCenter

  Як увімкнути Мережеве виявлення у Windows 11 - фото №4
  і натисніть Enter або натисніть кнопку "ОК". Це відкриє центр керування мережами та загальним доступом.
 3. У лівій частині вікна центру керування мережами та спільним доступом натисніть посилання "Змінити додаткові параметри загального доступу".
  Як увімкнути Мережеве виявлення у Windows 11 - фото №5
 4. У вікні ви побачите два блоки: "Приватна (поточний профіль)" і "Гостьова або публічна". Ці блоки відповідають типу мереж, до яких ви можете підключатися: приватна або гостьова.
 5. Виберіть блок, який відповідає типу мережі, до якої ви підключені, і розкрийте його, натиснувши стрілку праворуч.
 6. У розкритому блоці поставте галочку навпроти пункту "Увімкнути мережеве виявлення" і, якщо потрібно, напроти пункту "Увімкнути автоматичне налаштування мережевих пристроїв". Якщо ви хочете також дозволити доступ до файлів та принтерів для інших пристроїв у мережі, поставте галочку навпроти пункту "Увімкнути спільний доступ до файлів та принтерів".
  Як увімкнути Мережеве виявлення у Windows 11 - фото №6
 7. Натисніть кнопку "Зберегти зміни".
 8. Ці дії дозволять вам бачити інші комп'ютери та пристрої у локальній мережі.

Увімкнення Мережевого виявлення в налаштуваннях мережевого профілю

Четвертий спосіб увімкнути Мережеве виявлення у Windows 11 - це використовувати налаштування мережевого профілю. Мережевий профіль - це набір параметрів, які визначають, як комп'ютер взаємодіє з іншими пристроями в мережі. Ви можете змінити налаштування мережевого профілю для кожного типу мережі, до якого ви підключаєтеся: приватна або гостьова. Щоб увімкнути мережеве виявлення через налаштування мережевого профілю, виконайте такі дії.

 1. Натисніть клавішу Win+I або клацніть піктограму налаштувань на панелі завдань, щоб відкрити налаштування.
 2. У лівій частині вікна налаштувань натисніть розділ "Мережа та Інтернет".
 3. У правій частині вікна налаштувань натисніть на підрозділ "Властивості", де відображається поточне підключення до мережі.
 4. У вікні прокрутіть вниз до розділу "Властивості мережі" і натисніть посилання "Змінити", що знаходиться під пунктом "Профіль мережі".
 5. У новому вікні виберіть тип мережі, до якої ви підключені: приватна або гостьова.
  Як увімкнути Мережеве виявлення у Windows 11 - фото №7
 6. Натисніть кнопку "Назад", щоб повернутися до попереднього вікна.
 7. У розділі "Властивості мережі" поставте галочку навпроти пункту "Увімкнути виявлення пристроїв та вмісту". Це еквівалентно увімкненню Мережевого виявлення для вибраного типу мережі.
 8. Після цього ви зможете бачити інші комп'ютери та пристрої у вашій мережі.

Увімкнення Мережевого виявлення за допомогою командного рядка

Останній спосіб, який ми розглянемо у цій статті “Як увімкнути Мережеве виявлення у Windows 11” - це використати командний рядок. Командний рядок – це текстовий інтерфейс, який дозволяє виконувати різні команди та завдання на вашому комп'ютері. Щоб увімкнути Мережеве виявлення через командний рядок, виконайте таке:

 1. Натисніть клавіші Win+R або клацніть піктограму пошуку на панелі завдань, щоб відкрити вікно "Виконати".
 2. У полі введення вікна "Виконати" введіть команду cmd і натисніть Ctrl+Shift+Enter або клацніть кнопку "ОК". Це відкриє командний рядок із правами адміністратора.
 3. У вікні командного рядка введіть наступну команду та натисніть Enter:

  netsh advfirewall firewall set rule group="Сетевое обнаружение" new enable=Yes

  Як увімкнути Мережеве виявлення у Windows 11 - фото №8
  Ця команда активує Мережеве виявлення для всіх типів мереж, і ви зможете бачити інші комп'ютери та пристрої в мережі.

Висновок

У цій статті ми розглянули п'ять способів увімкнути Мережеве виявлення у Windows 11, які дозволять вашому комп'ютеру бачити і бути видимим для інших пристроїв в одній локальній мережі. Мережеве виявлення може бути корисним для домашніх або офісних мереж, де необхідно обмінюватися файлами, принтерами та іншими ресурсами. Ви можете використовувати будь-який з цих способів залежно від вашої зручності та переваг.

А якщо у вас недостатньо досвіду або просто хочете довірити послугу професіоналам, рекомендуємо замовити послуги обслуговування комп'ютерів у Києві від нашої компанії. Висококваліфікований співробітник виконає послуги з налаштування локальної мережі офісу, а також налаштує мережеве обладнання та принтери в рамках щомісячного обслуговування або разового виїзду.

Кнопка звʼязку