Якщо вашим домашнім або робочим комп'ютером / ноутбуком користується не тільки ви, але й інші люди, рекомендується використовувати права адміністратора тільки на особистому обліковому записі. Для запобігання доступу до окремих програм/ігор створюються окремі облікові записи, що мають права звичайного користувача. Проте це може спричинити незручності. У певних виняткових ситуаціях неможливість запустити програму тут і зараз з облікового запису звичайного користувача (з відсутніми адмінськими правами) може призвести до проблем.
Через цю статтю ми хочемо розповісти, як вирішити дану проблему. Тут ви дізнаєтеся, що потрібно зробити, щоб звичайний користувач операційної системи міг запустити програму з правами адміністратора навіть без пароля та відповідних системних прав.
Використання програми RunAs Tool
Оптимальним варіантом для користувачів без особливих знань та досвіду буде використання безкоштовної утиліти із назви цього підзаголовка. Завантаживши її на свій пристрій з безпечного сайту розробника, можна за кілька простих кроків забезпечити запуск програм, що вимагають права адміністратора, навіть використовуючи операційну систему через звичайний акаунт. Робимо таке:
- Запускаємо програму (можна зробити це прямо з того облікового запису звичайного користувача, для якого проводиться налаштування).
- Після запуску вибираємо адмінський обліковий запис і вводимо пароль від нього.
- У вікні, що відкрилося після цього, в ліву порожню область перетягуємо програми, до яких потрібно забезпечити доступ.
- У правій частині вікна виконуємо необхідні налаштування (на власний розсуд).
- Після цього клацаємо по іконці програми правою кнопкою миші та вибираємо «Створити ярлик».
У результаті буде забезпечено наявність ярлика, запуск якого надалі відбуватиметься без будь-яких вимог до пароля. Також буде можливість запуску з вікна RunAs Tool (через подвійний клік по іконці у лівій частині вікна).
При необхідності редагування списку програм, які будуть доступні для запуску без адмінського пароля, потрібно буде перейти до розділу "Файл" і запустити режим редагування (програма може попросити пароль адміністратора для цієї дії ще раз).
Використання вбудованих інструментів операційної системи
Якщо використання сторонніх програм для налаштування запуску програм без облікового запису та пароля Адміністратора для вас неприйнятні, можна досягти тієї ж мети вбудованим інструментарієм. Алгоритм дій у разі наступний:
- Перейдіть на робочий стіл і клацніть правою кнопкою миші на порожньому місці. У списку виберіть пункт «Створити» (New) і «Ярлик» (Shortcut).
- У вікні, що відкрилося, переходимо до рядка «Об'єкт» і вводимо команду зі скріншота нижче (враховуємо що, ім'я користувача — це ім'я адміністратора, яке варто перевірити і прописати відповідно до того, яке буде видано в командному рядку (від імені адміністратора) за командою whoami , т.я. воно може не збігатися з тим, що вказується у системі).
Також важливо — шлях до програми не повинен містити пробілів.
Після виконаних дій переходимо на робочий стіл та запускаємо створений ярлик. Вперше потрібно буде ввести пароль облікового запису-адміністратора. Для всіх майбутніх запусків він більше не буде потрібний.
Сподіваємося, вам допомогла наша покрокова інструкція і ви самостійно вирішите проблему, що виникла, або налаштуєте функцію з прицілом на майбутнє. Але, якщо щось не вийшло або ви хочете з самого початку передати налаштування домашніх / бізнес-пристроїв до рук професіоналів, можна скористатися послугою обслуговування комп'ютерів у Києві від нашої компанії.