Чому варто перенести корпоративну пошту в хмару

Чому варто перенести корпоративну пошту в хмару

Надійність, безпроблемність та безпека функціонування електронної пошти – це абсолютний пріоритет для бізнесу, який прагне розвитку та процвітання. Ще відносно недавно розгортання поштових сервісів на своїх серверах було чимось звичайним і самим собою зрозумілим. Сьогодні ж використання хмарних рішень - це переважний тренд, заснований на тому, що за його допомогою бізнес отримує суттєво більшу продуктивність та гнучкість налаштування/використання.

У зв'язку з цим новачкам, які тільки замислюються про необхідність переходу бізнес-пошти в хмару, важливо розібратися в основних перевагах цього кроку. Ця стаття буде присвячена головним перевагам, через які перенесення корпоративної пошти в хмару справедливо можна вважати правильним рішенням.

Економія витрат на утримання локального сервера, електроенергію, ліцензійний софт тощо.

Чому варто перенести корпоративну пошту на хмару фото-1

Налаштування, запуск та подальше функціонування локального корпоративного поштового сервера – це рішення, яке провокує багато витрат зі старту та надалі. Чимало грошей піде на:

 • комп'ютерне обладнання;
 • ліцензійну ОС;
 • ліцензійний софт для адміністрування пошти;
 • виділення фізичного простору для сервера;
 • електроживлення для сервера;
 • хороші системи охолодження для серверної;
 • роботу професійного IT-персоналу, відповідального за налаштування, контроль та обслуговування.

Таким чином, бізнес змушений:

 1. Сильно витратитися одномоментно на старті.
 2. Витрачати значні гроші протягом усього подальшого використання локального сервера корпоративної пошти.

А всі ці гроші могли б піти на первинні та основні цілі компанії.

Тому, на цьому тлі, вигідно виглядає розміщення поштового сервера у хмарі. У такому разі компанія змушена платити винятково за оренду потужностей. У той же час, технічне обслуговування, підтримка тощо залишається за провайдером послуги.

А з технічного боку головне те, що оплата йде лише за обумовлені ресурси та потужності. При цьому сама хмара може бути переналаштована в будь-який момент, не провокуючи нові істотні витрати. Бізнес зростає - укладаємо договір про оренду більш серйозних потужностей. Можливості падають – переходимо на доступніший тарифний план.

Безпека віддаленої пошти

Чому варто перенести корпоративну пошту на хмару фото-2

Організація високоефективних і надійних систем безпеки в локальних поштових серверах — це як складне і трудомістке завдання, так і дорога мета. У той же час якісний провайдер хмарних серверів корпоративної пошти:

 • пропонує захищений центр обробки даних;
 • сам дбає про високі стандарти безпеки та про їх регулярне оновлення;
 • гарантує якісний та сучасний захист на єдиному високому рівні як для користувачів з дорогою підпискою, так і для тих, хто орендує потужності на початковому рівні ціни;
 • застосовує до корпоративної пошти такі технології, як: апаратне шифрування, безпечне з'єднання, VPN-тунелі, брандмауери, системи захисту від DDoS-атак.

Окрім іншого, популярні провайдери з гарною репутацією забезпечують також і непоганий фізичний захист своїх дата-центрів. Тому перейматися надійним зберіганням даних за сертифікованими стандартами не доведеться — фізичний доступ для сторонніх буде забезпечений виключно за рішенням суду.

Відмовостійкість та бекапування

Використання корпоративної пошти у хмарі гарантує стійкість до відмови, для забезпечення якої локально потрібно було б витратити таку кількість грошей, яку потягне далеко не кожен бізнес. Провайдер подбає про:

 • резервні серверні компоненти;
 • додаткові джерела живлення;
 • наявність кількох підключень до інтернет-мережі;
 • «дзеркалювання» роботи серверів, при якому падіння та збій одного сервера супроводжуватиметься «підхопленням» з боку іншого ;
 • регулярну архівацію даних поштових скриньок.

Постійно стабільна робота гарного хмарного рішення – це не успіх, а правило для корпоративної пошти.

Віддалений доступ з будь-якої точки світу та з будь-якого девайсу (смартфон, планшет, ноутбук)

Хмарне розгортання — це крок, який дозволяє забезпечити доступ до служби електронної пошти буквально з будь-якої точки світу, де є доступ до інтернет мережі. Це вкрай корисно для:

 • організації ефективної віддаленої роботи;
 • взаємодії всередині компанії між людьми з різних країн ;
 • безперебійної роботи корпоративної пошти без прив'язки до локації.

У той же час локальне розгортання вимагає фізичної присутності в офісі для використання корпоративних можливостей. А для обходу цього обмеження потрібні додаткові витрати та (або) ресурси.

Відсутність необхідності утримувати штатного адміна, т.я. хмарні провайдери мають саппорт

Чому варто перенести корпоративну пошту на хмару фото-3

У випадку з локальним сервером обов'язково потрібно тримати співробітника або відповідну команду, яка займатиметься безліччю завдань і всіляко обслуговуватиме інфраструктуру. У той же час, хороший хмарний провайдер:

 • бере всі завдання з обслуговування сервера;
 • економить час ваших співробітників, які зможуть працювати за важливішими бізнес-напрямками;
 • всіляко допомагає з будь-яких питань та проблем у режимі 24/7;
 • за додаткову плату – допомагає з управлінням хмарною інфраструктурою та допомагає у процесі міграції корпоративної пошти у хмару.

Відносна доступність за вартістю

Якою б не була вартість підписки у вибраного вами провайдера — вона дозволить за доступні кошти (ціна за місяць) отримати те, для чого у разі локального розміщення поштового сервера, довелося б заплатити в десятки разів більше одномоментно. А вихід на ті самі витрати буде досягнуто через 2-3 роки передплати чи пізніше. Але на той час локальне обладнання може застаріти або кілька разів зламатися, а сам бізнес може змінитися, перетворитися чи закритися.

Насамкінець зазначимо, що обслуговування серверів вашої компанії або бізнесу можна передати фахівцям компанії Nixj. Наші досвідчені співробітники можуть допомогти з усіма типами локальних серверів, з налаштуванням хмарних рішень, з процесом міграції в одну або в іншу сторону. Все буде зроблено оперативно, грамотно і під ключ, а в майбутньому ми завжди будемо на зв'язку, щоб допомогти з будь-якими питаннями та проблемами, що можуть виникнути.

Кнопка связи