Поява чорного екрана Windows: опис, варіанти помилки та інструкції для виправлення

Поява чорного екрана Windows: опис, варіанти помилки та інструкції для виправлення

Чорний екран – це неприємна ситуація, з якою хоча б один раз стикався кожен середньостатистичний користувач Windows з 5-10-річним стажем або більшим терміном експлуатації ОС. Ця проблема, яка виникає при включенні пристрою або після входу в систему, може мати різні причини. Від них, відповідно, залежить інструкція з усунення чорного екрану «Віндовс».

Цю статтю ми хотіли б присвятити докладному покроковому опису того, як виправити ситуацію і повернути операційну систему в нормальний робочий стан.

Що робити, якщо чорний екран з'явився після входу в операційну систему

Як ми вже вказували вище, чорний екран – це несправність, яка може проявити себе по-різному, виходячи з причин, які до неї призвели:

 1. Він може з'явитися в момент, коли ви вже ввели пароль для входу в операційну систему або вхід був зроблений автоматично (замість звичного відображення робочого столу).
 2. Він може проявитися буквально з моменту включення пристрою (ПК або ноутбука), замінивши собою навіть звичні анімації та зображення, пов'язані із завантаженням системи.
 3. Він може з'явитися разом з відображенням коду помилки — у такому разі найкращим варіантом буде пошук інструкції для усунення шляхом введення цього коду в пошуковій системі (цю статтю ми не присвячуватимемо цій різноплановій помилці).

Давайте перейдемо до першого варіанта. Якщо чорний екран замінює робочий стіл, то:

 1. Переконайтеся, що пристрій не під'єднано до кабелю/адаптера, що не використовується, для виведення інформації на додатковий монітор. Якщо такий є, відключіть його і повторіть запуск системи, щоб перевірити, чи повторюється помилка.
 2. Використовуйте комбінацію Ctrl+Alt+Delete для відкриття додаткового меню та запуску диспетчера завдань.
  Поява чорного екрану Windows, як вирішити проблему - фото №2
 3. У вікні, що відкрилося, використайте кнопку для запуску нових завдань, введіть там explorer.exe і клацніть по кнопці підтвердження.
  Поява чорного екрану Windows, як вирішити проблему - фото №3
 4. Цілком ймовірно, що попередня рекомендація спрацює, а робочий стіл вашої системи нарешті з'явиться. Якщо це так, то наступне ваше завдання полягає у відкритті редактора реєстру через комбінацію Win+R та команду Regedit . У реєстрі пройдіть шлях до папки (вказаний одиницею на скріншоті) та перевірте вказані значення (вказані двійкою на скріншоті), щоб вони були аналогічними. Якщо вони не такі ж, двічі натисніть на них і змініть. Також зверніть увагу на показник Userinit, який повинен мати кому в кінці.
  Поява чорного екрану Windows, як вирішити проблему - фото №4
 5. Якщо й попередній варіант вирішення проблеми не виявився результативним – знову Win+R та вводимо команду rstrui.exe. Відкриється вікно для використання точок відновлення системи. Якщо такі будуть у наявності, можна буде ініціювати відкат стану Windows до моменту, коли все працювало нормально.
  Поява чорного екрану Windows, як вирішити проблему - фото №5
 6. Ще один варіант – запуск cmd.exe від імені адміністратора. Там можна ініціювати відновлення системних файлів, після чого перезавантажити систему та перевірити результат. Команди, які потрібно ввести для цієї процедури, наведені на скріншотах нижче.
  Поява чорного екрану Windows, як вирішити проблему - фото №6
  Поява чорного екрану Windows, як вирішити проблему - фото №7
  Поява чорного екрану Windows, як вирішити проблему - фото №8
 7. Якщо ймовірною причиною появи чорного екрану могло стати відключення однієї зі служб системи з вашого боку, то у вікні запуску нового завдання використовуйте команду services.msc — це допоможе потрапити до розділу, де можна знову її увімкнути.
 8. Для тих, кому нічого з перерахованого вище не допомогло, є ще варіант. Якщо доступ до диспетчера завдань збережено, запускаємо cmd.exe з правами адміністратора, щоб створити нового користувача та передати права головного користувача йому. Команди для цієї мети вказані нижче (для англомовної версії ОС — Administrators).

  net user ім'я_користувача /add
  net localgroup Адміністратори ім'я_користувача /add


  Після цього виходимо з поточного облікового запису через Ctrl+Alt+Del та заходимо через нового користувача.

Навіть якщо всі вищезгадані варіанти не допомогли, можна скористатися комбінацією Ctrl+Alt+Del, вибрати мишкою кнопку для виходу з системи та із затиснутим шифтом ініціювати перезавантаження системи. Комп'ютер перезавантажиться з переходом у середовище відновлення, де можна буде працювати з точками відновлення, командним рядком, функцією видалення оновлень системи та скиданням ОС до початкового стану.

Що робити, якщо чорний екран з'явився після увімкнення ПК (ще до входу в систему)

Якщо чорний екран з'являється ще до завантаження операційної системи, рекомендується зробити такі кроки:

 1. Вимкніть пристрій через тривале натискання кнопки живлення. Проблема може усунутись після перезавантаження. Якщо цього не сталося, рекомендується вимкнути швидкий запуск Windows.
 2. Вимкніть комп'ютер і від'єднайте всі додаткові монітори та пристрої з перехідниками та кабелями. Увімкніть знову та перевірте результат.
 3. Іноді проблема пов'язана з надто низькими параметрами підсвічування екрана або поломкою цього підсвічування. Вимкніть все додаткове освітлення в кімнаті та спробуйте щось розгледіти на чорному тлі. Можливо, річ саме у необхідності підвищити яскравість. В іншому випадку шлях у сервісний центр для ремонту підсвічування.
 4. Спробуйте протестувати монітор, підключивши його до інших HDMI/DVI виходів (якщо такі є) або до іншого пристрою.
 5. Ще один варіант полягає у скиданні Біоса. Але для цього потрібно знеструмити і розібрати пристрій і: або використовувати спеціальну кнопку на материнській платі, або вийняти батарейку з абсолютно знеструмленого девайса.

Також варто знати ознаки апаратних проблем. Коли при запуску ПК на екрані немає навіть логотипу виробника та інших екранів Post BIOS, це може бути ознакою:

 • поломки оперативної пам'яті;
 • відсутності живлення материнської плати;
 • поломки відеокарти;
 • проблем чи несправності блока живлення.

Це основні дані, які будуть корисними у ситуації з виникненням чорного екрана. Сподіваємося, щось із статті все-таки стане корисним для вас.

А если у вас не получилось исправить данную ошибку, рекомендуем воспользоваться нашей услугой обслуживание компьютеров в Киеве.

Кнопка звʼязку