Незважаючи на те, що сферу особистої комунікації в інтернеті успішно захопили месенджери та програми соціальних мереж, електронна пошта все ще не здає позиції за іншими напрямками. Вона залишається зручним інструментом для робочих та бізнес-завдань, а також для відправлення та отримання різноманітних корисних розсилок. А для більшості ділових людей та бізнесменів поштові сервіси – помічники, якими вони користуються щодня.
У цій статті ми розповімо про 5 найкращих поштових сервісів за версією редакції нашого блогу. Тут опубліковано винятково особисту думку на основі досвіду використання різних email-майданчиків в інтернеті. Ми не є 100% фанатами якоїсь з них або тими, хто займається просуванням в рекламних цілях. Наше завдання допомогти звузити коло пошуку гідного поштового сервісу до 5 проектів, а далі вибір за вами.
Gmail
Gmail – поштовий сервіс від корпорації Google, який зручно інтегрований у загальну екосистему сервісів компанії:
- Google Календар;
- Google Диск;
- Google Документи;
- Google Таблиці;
- Google Нотатки;
- інше.
Незважаючи на те, що для використання інших сервісів не обов'язково реєструвати Gmail-скриньку, саме з нею використання сервісів компанії для бізнесу або особистих цілей буде оптимальним і найпростішим. Наприклад:
- прямо з Gmail можна надсилати поштою будь-які файли, що зберігаються на Google Диску;
- у Gmail можна стежити за важливими подіями в Google Календарі, робити нотатки в Google Keep, додавати завдання через інтегрований Google Tasks.
Що стосується нюансів роботи з поштою, то в цьому плані Gmail люблять за розумні алгоритми сортування листів. Цей поштовий сервіс вміє грамотно розподіляти кореспонденцію до окремих папок. Наприклад: соціальні мережі, поновлення, форуми, реклама. Також він має папку «Важливі» і відправляє туди все, що, виходячи з вашої активності, буде корисно виділити серед іншого.
Збоїв та неправильного сортування практично не буває. Завдяки цьому справді важливі листи не будуть втрачені серед тонн спаму та рекламних повідомлень.
Вартість: повноцінне безкоштовне користування. Заплатити та розширити можливості можна в рамках загальної передплати Google One.
Outlook
Outlook – поштовий клієнт від компанії-розробника Windows. Microsoft вбудовує його за замовчуванням у всі останні версії своєї операційної системи Windows 11. За бажанням можна користуватися як веб-клієнтом пошти, так і комп'ютерним додатком - їх дизайн трохи відрізняється, але в цілому вони дуже схожі.
Як і у випадку Gmail, Microsoft зробила все можливе, щоб поштовий клієнт мав інтеграцію з іншими популярними сервісами компанії. Через пошту Outlook можна:
- надсилати файли, які були завантажені в хмарний сервіс OneDrive;
- користуватися вбудованим хмарним календарем від Microsoft;
- буквально в один клік розпочинати відео-збори;
- прямо всередині пошти користуватися нотатками OneNote та створювати завдання через To Do;
- використовувати додаток «Люди», який є розумною стрічкою контактів з можливістю: їх додавання/видалення, об'єднання, швидкого сортування всіх переписок
- з контактом, виведення організаційної діаграми контакту, розумної фільтрації, створення груп контактів;
- швидко переходити до онлайн-версій офісних програм Microsoft і повертатися назад;
- підключити до поштового клієнта Outlook кілька поштових скриньок, у т.ч. та ящики інших сервісів (Gmail, Yahoo, інші).
Мінусами цього поштового сервісу вважають: слабке сортування (тільки «Відсортовані» та «Інші») та не найпросунутіші спам-фільтри.
Вартість: повноцінне безкоштовне користування. Розширення лімітів та можливостей доступне у рамках загальної підписки Microsoft 365.
Zoho
Zoho пошта - це поштовий сервіс з багатьма можливостями по впровадженню нових функцій і додатків всередину себе. Крім стандартної роботи з електронними листами клієнт дозволяє:
- вести справи у календарі;
- формувати нотатки;
- ставити завдання;
- комунікувати з великою командою всередині проекту чи бізнесу;
- створювати перелік корисних контактів.
Також Zoho Mail люблять за те, що:
- Якщо звичайних функцій не вистачатиме, поштовий клієнт можна трансформувати в універсальний хаб із безліччю функцій, до якого підключаються інші інструменти компанії-розробника поштового сервісу.
- За бажання, Zoho Mail можна перетворити на розраховану на багато користувачів корпоративну пошту, користуватися якою безпроблемно і одночасно можуть цілі команди працівників — при цьому вони отримають можливість займатися робочими питаннями всередині екосистеми, після чого видавати клієнтам узгоджені відповіді, ніби ті вели комунікацію з одним конкретним працівником. компанії.
Встановити пошту Zoho можна практично на будь-який девайс. Підтримуються всі десктопні та мобільні операційні системи.
Вартість: є можливість користуватися безкоштовно та кілька платних тарифів. Для бізнесу тарифи стартують із планки 2.7 євро за користувача на місяць (у тарифі «Стандарт») та 5.4 євро на місяць з користувача в тарифі «Професіонал».
Yahoo Mail
Пошта від американської компанії Yahoo - це варіант для тих, кому не подобається нагромадження всього зайвого і тим, кому потрібні звичайні поштові можливості з стильним мінімалістичним інтерфейсом. Даний поштовий сервіс сконцентрований на пошті, як такій, і не пропонує безліч додаткових можливостей, як ті, які ми описували вище.
Тут є стандартні календар та нотатки. Але немає онлайн-дзвінків, сховищ, документів та розвинених екосистем з додатковими можливостями.
Yahoo Mail - це те, що буде до душі мінімалістам. А ще їм обов'язково сподобається:
- повністю безкоштовне використання;
- вибір між повноцінними україномовною та російськомовною версіями інтерфейсу, а також десятками інших мов;
- наявність програми для смартфона на додаток до веб-версії;
- цілий 1 ТБ сховища без необхідності його оплати (але він використовується виключно у прив'язці до відправлених та отриманих листів;
- можливість підключити до поштового клієнта Yahoo кілька поштових скриньок, у т.ч. та ящики інших сервісів.
Вартість: безкоштовне використання без вбудованих або додаткових платних тарифних планів.
Protonmail
Пошта від швейцарської компанії Proton — це ідеальний інструмент для тих, хто вважає, що безпека в інтернеті понад усе. Даний проект пропонує вам максимальний захист та конфіденційність, засновану на швейцарських серверах, що знаходяться поза юрисдикцією контролюючих органів ЄС та США.
Protonmail — поштовий сервіс, який використовує наскрізне шифрування та працює на основі відкритого вихідного коду. Кожен досвідчений програміст має самостійну можливість переконатися у захищеності та безпеці сервісу.
З погляду практичного використання є такі додаткові плюси:
- широка кастомізація інтерфейсу поштової скриньки під себе;
- функція об'єднання листів єдиної тематики в ланцюжки - листування по email, які будуть схожі на більш популярний і зручний чат;
- наявність повноцінних україномовної та російськомовної версії інтерфейсу;
- наявність мобільного додатка;
- складна система налаштувань безпеки;
- функція самознищення листів;
- багаторівневий захист під час автентифікації користувача;
- менеджер сесій для віддаленого виходу з клієнта пошти на інших пристроях;
- широкий юридичний захист листування;
- можливість завести кілька додаткових поштових скриньок у рамках єдиного початкового облікового запису;
- інтеграція коїться з іншими сервісами Proton: Drive, Calendar, VPN.
Вартість: безкоштовний тариф і два платні - Mail Plus (3.99 доларів на місяць при оплаті за рік) і Proton Unlimited (з VPN) за 9.99 доларів на місяць при оплаті за рік. З преміумом буде: більший обсяг сховища, додаткові електронні адреси, підтримка доменного ящика, інші бонуси.
Загальні висновки
Ми показали найкращих представників із сфери поштових сервісів, а підсумковий вибір, звичайно ж, за вами. Якщо ж вам потрібні послуги IT-аутсорсингу в Києві з налаштування якісного поштового сервісу під завдання бізнесу, ви завжди можете звернутися до нас. Nixj Services надасть допомогу з цією, а також з низкою інших технологічних бізнес-завдань, а також займеться підтримкою стабільної роботи ваших сервісів на постійній основі.