Як організувати відеоспостереження в офісі

Як організувати відеоспостереження в офісі

Організація системи відеоспостереження в офісі — це вже давно не рідкість, а повсюдна практика. Причиною тому є як доступна вартість обладнання, так і відносно нескладний монтаж систем для даних цілей. Відеоспостереження в офісі виконає відразу декілька завдань:

  • допоможе контролювати працівників, робочі процеси, дисципліну праці;
  • забезпечить певний рівень захисту від проникнення зловмисників;
  • дозволить знизити кількість розкрадань та спростить розслідування подібних випадків.

Що стосується самих систем спостереження, то бізнесу доводиться обирати між:

  1. Аналоговими камерами - з перетворенням оптичного сигналу в аналоговий сигнал (щодо недорогі, без затримки, провідні, зі стабільним сигналом, але потребують реєстратора, обмежені за кількістю в системі, слабо модернізуються).
  2. IP-камерами — пристрій, що працює з цифровим сигналом та картинкою (з вибором дротового/бездротового режиму, високою якістю картинки, віддаленим керуванням та налаштуванням, різноманітними можливостями програмного забезпечення, глибокою аналітикою, але з високою ціною, ймовірними періодичними затримками передачі сигналу).

Об'єднання системи відеоспостереження та системи сигналізації - ультимативне рішення, яке вирішує безліч завдань і є оптимальним рішенням для офісу.

Також важливо знати, що відповідно до актуального законодавства проводити відеоспостереження в офісі не заборонено. Але є кілька тонкощів, які потрібно враховувати:

  1. Відеозйомка проводиться виключно на основі письмового інформування кожного працівника.
  2. Якщо разом із відео йде також і аудіо-фіксація, то про це потрібно повідомляти окремо.
  3. Факт відеозйомки обов'язково слід зафіксувати у Правилах трудового розпорядку.
  4. Прихована відеозйомка повністю заборонена.
  5. Установка камер дозволена скрізь, крім: санвузлів, душових, ванних кімнат, кімнат відпочинку та роздягальні.

Відеоспостереження в офісі: з чого почати

відеоспостереження в офісі фото

Відразу після виникнення ідеї організації відеоспостереження в офісі рекомендується:

  • скласти проект із основними завданнями та цілями, яких потрібно досягти створенням системи відеоспостереження — для розуміння, який тип техніки буде оптимальним для покупки;
  • визначитися з точками розміщення камер - для того, щоб у майбутньому система відеоспостереження виконувала своє завдання з максимальною ефективністю;
  • зробити калькуляцію згідно з проектом — щоб заздалегідь розуміти, яку суму обійдеться підсумковий результат;
  • розпочати монтаж кабельної мережі — якщо вибір було зроблено на користь організації провідної системи спостереження.

Вибір обладнання: на що звернути увагу

відеоспостереження в офісі фото 2

У процесі вибору обладнання для системи відеоспостереження рекомендується:

  1. Оцінити площу приміщення/групи приміщень, в якому буде здійснено встановлення камер — для визначення необхідної кількості точок огляду та монтажу камер спостереження на їх місці.
  2. Зіставити потреби з пропозиціями на ринку — щоб зрозуміти, що підійде краще, купівля готового комплекту з необхідною кількістю камер і відеореєстратором або самостійний збір окремих компонентів в єдину систему спостереження.
  3. Порахувати, скільки потрібно додаткових елементів системи (з'єднувачі, розгалужувачі відеосигналу, перехідники, конектори і т.д.).
  4. Зорієнтуватися в можливостях, які потрібні вам і пропонуються конкретними моделями камер - наявність функції запису звуку або його відтворення, якість запису відео, наявність поворотного механізму, реалізація вбудованих інтелектуальних функцій (визначення руху, фіксація людини тощо).
  5. Зорієнтуватися в тому, що буде основою системи – комп'ютер, реєстратор чи хмарна платформа.

Останній пункт особливо важливий. Залежно від нього можна:

  • організувати недорогу, гнучку, багатофункціональну систему на основі ПК із спеціальним програмним забезпеченням;
  • використовувати повністю безшумний або дуже тихий, а також компактний відеореєстратор, що налаштовується виключно під єдине завдання спостереження з циклічним записом, віддаленим доступом, відтворенням архівів та іншим;
  • позбавитися будь-яких проводів (крім проводу живлення), налаштувань та іншого, використовуючи IP-камери з хмарною трансляцією і таким же віддаленим збереженням всіх даних на серверах компанії-виробника або на власних віддалених потужностях.

Остаточний вибір за керівником бізнесу — він може обрати щось конкретне в залежності від: вимог до параметру безпеки, бажання мати гнучкі налаштування або простоту використання без зайвих дій, прагнення мати свою базу даних із записами або просто користуватися хмарними рішеннями.

Монтаж камер та налаштування відеоспостереження

відеоспостереження в офісі фото 3

У процесі встановлення системи відеоспостереження в офісі рекомендується:

  • вибрати важкодоступні місця для камер – щоб знизити ймовірність стороннього безперешкодного доступу на них;
  • подбати про підключення відеореєстратора (рекордера) та камер до джерела безперебійного живлення;
  • знайти для рекордера захищене місце, де він перебуватиме без загального доступу (окрема кімната або скринька, що замикається на ключ) або забезпечити комп'ютеру необхідний програмний та (або) фізичний захист від втручання;
  • дотримуватися умов дублювання, коли одна камера завжди знаходиться в полі зору іншої.

Сам процес встановлення буде лише в тому, щоб закрутити кілька шурупів і прикріпити камери в потрібному місці. Далі - підключення камер до реєстратора, а реєстратора до монітора та інтернету. Якщо потрібне розширення системи та підключення нових камер, це можна буде зробити в майбутньому окремо.

Налаштування відеоспостереження буде потрібне у випадку, якщо в якості основи для системи вибрано реєстратор або ПК. Найчастіше виробники камер та систем спостереження пропонують власне програмне забезпечення, налаштування якого не викличе особливих труднощів навіть у середнього користувача. Для решти — рекомендується залучати професіоналів. Їхня допомога дозволить як грамотно все налаштувати без помилок, так і навчити усім нюансам відповідального співробітника.

Загальні висновки

Тим, хто ніколи не мав досвіду створення та налаштування власної системи даного типу, рекомендуємо замовляти монтаж відеоспостереження у Києві у професіоналів Nixj. Ми забезпечимо правильне встановлення без сліпих зон, ефективний кабель-менеджмент, якісний розрахунок місця та кута монтажу камер. А співробітники з Nixj зроблять всі необхідні налаштування комп'ютера/реєстратора або хмарних рішень, щоб вам залишилося користуватися готовою системою без зайвих дій і переживань.

Кнопка звʼязку