Захист інформації на своєму комп'ютері

Захист інформації на своєму комп'ютері

Windows - найпопулярніша у світі операційна система. 10 і 11 версії цієї ОС встановлені на більшості пристроїв користувача світу. Цей факт говорить як про універсальність використання, так і про вразливість. Адже через популярність більшість атак хакерів та інших шкідників спрямована саме на дані та інформацію користувачів Windows. Не кажучи вже про те, що спробувати переглянути ваші особисті папки та файли можуть захотіти люди з фізичним доступом до пристрою, хоча ви не хотіли б давати їм таку можливість.

Для таких людей ми надамо кілька універсальних способів захистити інформацію на ПК без необхідності платити за спеціалізоване ПЗ.

Вбудоване шифрування Windows

Цей інструмент операційної системи за замовчуванням встановлений у професійних версіях Windows. З його допомогою можна шифрувати файли та папки, а відкрити їх зможе тільки той, хто має ключ шифрування або той, хто увійшов до системи під вашим ім'ям користувача з паролем облікового запису.

Для того, щоб зашифрувати файл з метою заборони відкриття файлів та папок будь-якими іншими користувачами на пристрої або поза ним, потрібно:

 • клацнути по файлу або папці правою кнопкою миші;
 • вибрати пункт "Властивості";
 • перейти до розділу "Додатково";
  як захистити інформацію на своєму комп'ютері-фото1
 • встановити прапорець на пункті "Шифрувати вміст для захисту даних";
  як захистити інформацію на своєму комп'ютері фото2
 • клікнути по "Ок";
 • натиснути на "Застосувати" в останньому вікні.

Залежно від версії операційної системи, побачити те, що шифрування папки або файлу вдалося, можна буде по зміні кольору папки або через появу поряд з її іконкою маленького замка.

Використання вбудованої в ОС програми Bitlocker

Якщо версія вашої операційної системи професійна і вище, то вам завжди доступний для використання такий інструмент, як BitLocker. Цей інструмент шифрування даних системних дисків дозволяє не хвилюватися за збереження даних у випадку, якщо пристрій втрачений або опинився в руках зловмисника. Єдиний мінус – для його роботи обов'язково потрібна наявність довіреного платформового модуля TPM та активний статус його роботи.

Але якщо Windows 10 або 11 (професійна, корпоративна, освітня версії) встановлена ​​на ПК/ноутбуку з TPM, увімкнути Bitlocker і захистити дані не складно:

 1. Переходимо у Пуск.
 2. У полі пошуку вбиваємо "Управління BitLocker" (знайти щось вдасться тільки якщо система дійсно підтримує цей інструмент).
 3. Перейти до відповідної програми.
  як захистити інформацію на своєму комп'ютері фото3
 4. Вибрати пункт "Увімкнути BitLocker".
  як захистити інформацію на комп'ютері фото 4
 5. Зберегти ключ відновлення у вигляді файлу, роздрукувати ключ або зберегти його у своєму обліковому записі Майкрософт (потрібно, якщо необхідно буде особисто відновити доступ до пристрою та його файлів).
 6. Вибрати шифрування всього диска, а не тільки місця, що використовується (т.я. ваш диск, швидше за все, давно у використанні).
 7. Вибрати один із запропонованих типів шифрування.
 8. Запустити процес шифрування.

Щоб вкрасти ваші дані, зашифровані BitLocker, знадобиться дуже багато сил і знань. Якщо увімкнути BitLocker, від 99,9% ймовірних шкідливих спроб крадіжки даних ви будете застраховані.

Захист інформації на ПК від своїх помилок

Активні користувачі комп'ютерів регулярно виконують дії, які можуть призвести до падіння системи та втрати важливих файлів. Для того, щоб інсталювання чергову програму або зміна установок Windows не призвели до такого результату, рекомендується включати відновлення системи.

Цей інструмент дозволить повернути комп'ютер та всіх його файли до більш раннього стану, коли все ще нормально працювало, а файли були цілими:

 • введіть “Відновлення системи” у полі пошуку Windows;
 • перейдіть до розділу “Властивості системи”;
 • виберіть потрібний диск у таблиці;
  як захистити інформацію на своєму комп'ютері фото5
 • клацніть по пункту "Налаштувати";
  як захистити інформацію на своєму комп'ютері фото6
 • на новій сторінці увімкніть системний захист, якщо вона не ввімкнена, і виберіть обсяг пам'яті, який буде використовуватися для створення точок відновлення;
  як захистити інформацію на своєму комп'ютері фото8
 • підтвердьте та збережіть зміни.

Після цього регулярно будуть створюватися точки відновлення, за допомогою яких ви можете відкотити стан свого комп'ютера і його файлів на кілька днів або тижнів тому.

Налаштуйте Центр безпеки Windows Defender

Незважаючи на те, що вбудований антивірус багатьма ігнорується і замінюється на сторонні, офіційна статистика давно говорить про те, що Windows Defender — один із найефективніших інструментів захисту ОС та її файлів у світі. Тому для покращення захисту особистих файлів достатньо лише:

 • перейти до Windows Security через значок на панелі повідомлень;
  Windows Security - фото
 • переміститися в основний розділ антивіруса;
 • перевірити відображення статусів – потрібно, щоб усі вони були із зеленою галочкою;
  налаштування windows defender - фото
 • якщо якісь із статусів без галочки, зробити дії, які рекомендує програма для усунення проблеми.

Якщо ви підозрюєте, що пристрій може бути заражений і відбувається витік даних, достатньо запустити "Повне сканування":

 1. Переходимо у розділ захисту від вірусів.
 2. Клацаємо по "Опціям сканування".
  налаштування опцій сканування у windows defender - фото
 3. Вибираємо "Повне сканування".
 4. Запускаємо процес перевірки.
  Запуск повного сканування у Windows Defender - фото

Цього достатньо. Якщо ви не якийсь спецагент, під якого розробляються унікальні віруси та шкідливе програмне забезпечення. За наявності хоча б якихось програм-шпигунів чи шкідливих файлів, програма їх знайде та видалить.

Крім цього, Windows Defender — це найкращий сканер, який вчасно повідомить про те, що із системою якісь проблеми або були внесені негативні зміни до налаштувань, які краще було б відкотити або змінити.

Загальні висновки

Цих простих налаштувань та дій для захисту і відновлення інформації вистачить більшості стандартних та бізнес-користувачів у всьому світі. Але якщо ви не дуже просунутий користувач або ваша проблема здається складнішою і потребує професійного вирішення, то скористайтеся послугою обслуговування комп'ютерів від Nixj Services. Наші фахівці налаштують пристрій для безпечної, швидкісної та безперебійної роботи на тривалий термін. Вам точно не доведеться переживати про збереження даних і стабільну швидкість роботи девайсу.

Кнопка связи