Виникнення синього екрана з помилкою Memory Management – це популярна проблема, яка виникає у багатьох користувачів Windows. Вона є періодичним неприємним супутником як користувачів останньої версії операційної системи, так і її попередниць. Ті, хто намагається знайти відповідь на питання про те, як виправити цю помилку, розповідають про різні сценарії її виникнення — від проблем у процесі запуску програм/системи і до несподіваних неприємностей просто в процесі функціонування ОС.
Дану статтю-інструкцію ми б хотіли присвятити найпоширенішим причинам помилки і тим способам, які дозволять виправити цю проблему в Windows 11. У переважній більшості випадків читачеві допоможе якийсь із описаних тут мануалів. Якщо ж не пощастить із самостійним усуненням помилки, або виникне бажання передоручити цю роботу професіоналам — завжди можна замовити послугу обслуговування комп'ютерів у Києві від фахівців Nixj.
Ефективні методи усунення помилки MEMORY MANAGEMENT та головні фактори, що викликають її появу
Самостійна діагностика та чітке визначення причин, які спровоковані синім екраном Memory Management в ОС Windows 11 — це складне завдання. Впоратися з ним виходить далеко не у всіх. Але корисно заздалегідь знати про список найпоширеніших причин, щоб розуміти, в якому напрямку рухатись. Серед них:
- Несправності, пов'язані з роботою окремих комп'ютерних комплектуючих або їх драйверів.
- Фізична поломка або неправильне настроювання функціонування модулів оперативної пам'яті.
- Проблеми програм пов'язані з: несумісністю, неправильними налаштуваннями, реакцією на них з боку антивірусу, проблемними плагінами та розширеннями.
- Вплив на комп'ютер з боку вірусів, іншого шкідливого ПЗ або (іноді) сторонніх антивірусних програм, які не входять до стандартного пакета Windows.
Поодиноке виникнення помилки Memory Management з синім екраном — це ще не привід хвилюватися про несправності або вплив вірусів. Часто проблема пов'язана з об'єднанням кількох випадкових факторів, що призвели до підвищеного навантаження на комп'ютер / його компоненти. У такому разі повторних проблем не буде і реагувати на перший синій екран не обов'язково.
Якщо ж помилка повторюється, а конкретні причини її виникнення важко визначити, рекомендується скористатися універсальними порадами для виправлення:
- Провести відновлення системи до більш раннього стану через точки відновлення (якщо є підозри з приводу того, що помилка виникла через програми, оновлення, нові драйвери або впровадження нових налаштувань) — через Win+R, команду rstrui.exe і наступний вибір точки з відповідною датою.
- Видалити останні оновлення Windows або відкотити версію драйвера до більш ранньої (якщо точок відновлення немає) — “Центр оновлення Windows”, “Журнал оновлень”, “Видалити оновлення”.
- Видалити, оновити або видалити з автозавантаження програму, яка підозрюється винуватцем виникнення помилки — "Панель управління", "Програми та компоненти" та ручне видалення програми.
- Видалення або відключення стороннього антивірусу — якщо виникли труднощі після його встановлення.
- Самостійне скачування та встановлення компонентів ПК драйверів, що поставляються розробниками, з їх офіційних сайтів — якщо помилка виникає відразу ж після первинної установки ОС і автоматичного підтягування драйверів з хмари Windows.
- Пошук проблемного пристрою через пошукові системи та ім'я драйвера із зазначенням .sys, (яке перед цим може видати синій екран при помилці) — у такому випадку можна оперативно зрозуміти, яка техніка в комп'ютері проблемна і завантажити на неї будь-яку іншу версію драйвера.
- Відключення розгону оперативної пам'яті в BIOS/UEFI - він може бути включений як за замовчуванням, так і самим користувачем. Відключення нескладне. Достатньо просто знайти інформацію про те, як вимкнути XMP на вашому пристрої.
- Вимкнення параметрів «Максимум ядер процесора» та «Максимум пам'яті» у розділі конфігурацій системи (можна знайти за допомогою стандартного пошуку Windows).
- Переведення режиму регулювання розміру файлу підкачки в автоматичний режим — правою кнопкою по Пуску, "Система", "Додаткові параметри системи", "Параметри" в підменю "Швидкодія", "Додатково", "Змінити" в підменю "Віртуальна пам'ять" та галочка біля "Автоматично вибрати обсяг".
- Перевірка модулів оперативної пам'яті та її слотів — слід вручну протестувати стабільність системи при підключенні тільки одного з модулів. Відсутність помилки після цієї маніпуляції може свідчити про несправність модуля.
- Перевірте систему на віруси різноманітним антивірусним програмним забезпеченням.
У більшості випадків одна з вищезгаданих рекомендацій допомагає усунути неприємну помилку з синім екраном і продовжити користуватися комп'ютером у звичайному режимі. Але іноді цього мало — особливо коли спрацьовує один із менш популярних сценаріїв, який також має можливість спровокувати проблеми.
Додаткові рекомендації щодо пошуку причин помилки та варіантів її усунення
Якщо вказані вище варіанти не допомогли, можна спробувати нові підходи, які допомагають знайти джерело помилки, так і виправити її.
Аналіз дампів пам'яті
Якщо проблема не заважає завантаженню операційної системи, то користувач може спробувати проаналізувати її дампи пам'яті через спеціалізовані програми BlueScreenView або WinDbg. Найчастіше рекомендують другу.
Основна користь такого підходу в тому, що він дозволяє:
- зафіксувати модуль (файл драйвера .sys), робота якого спровокувала збій;
- зрозуміти, який компонент ПК проблемний;
- спробувати усунути проблему через зміну драйвера, відключення обладнання чи заміну заліза.
Чисте завантаження операційної системи
Коли є підозри того, що помилка є причиною роботи однієї зі сторонніх служб або програмного забезпечення, є сенс запустити систему в режимі чистого завантаження (через розділ «Конфігурація системи», який легко знайти за допомогою стандартного пошуку Windows). В результаті ОС буде запущена в режимі роботи виключно з основними драйверами та службами. Якщо синій екран після цього більше не з'явиться, то один висновок — проблема в якомусь сторонньому компоненті.
Далі – стратегія одна. Потрібно включати компоненти по одному в розділі «Служби» та стежити за тим, у який момент з’явиться помилка.
Що робити, коли помилка виникає ще до завантаження Windows 11
Якщо помилка не дає навіть запустити операційну систему, то рішенням може стати один із таких варіантів дій:
- перехід до «Додаткових параметрів» після чергового повідомлення про некоректний запуск комп'ютера;
- використання точок відновлення у меню, якщо такі є;
- видалення оновлень Windows через відповідний пункт меню у «Додаткових параметрах»;
- запуск ОС у безпечному режимі через «Параметри завантаження»;
- тестування оперативної пам'яті у розділі «Командний рядок» за допомогою команди mdsched.exe.
Загальні висновки
Будемо раді, якщо одна з викладених порад допоможе впоратися з поставленим завданням боротьби з помилкою. Якщо ж вас спіткає невдача або не вистачит знань/досвіду для всіх цих маніпуляцій, завжди є можливість звернутися за професійною допомогою до Nixj.